Strona główna Producenci OnePlus OnePlus ma jeszcze w tym roku zaprezentować nowy smartfon z modemem 5G

OnePlus ma jeszcze w tym roku zaprezentować nowy smartfon z modemem 5G

-

OnePlus w tym roku pokazał światu OP 7 Pro 5G czyli pierwsze urządzenie w swoim portfolio z modemem 5G. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku na rynek trafi kolejny smartfon tego typu. Co wiemy na jego temat?

OnePlus przygotowuje średniaka z 5G?

Według CEO chińskiej firmy, Pete Lau, nowy smartfon OnePlus z modemem pozwalającym na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G pojawi się jeszcze w tym roku. Oczywiście konkretna data premiery nie została jeszcze podana, ale i ta powinna już niedługo przestać być tajemnicą. Firma OnePlus znana jest z tego, że przed prezentacją danego urządzenia powoli ujawnia kolejne informacje na jego temat i bardzo często zdarza się, że tak naprawdę sama konferencja jest jedynie formalnością. Oczywiście niedawno zadebiutowały OnePlus 7T oraz OnePlus 7T Pro, ale modele te nie doczekały się wariantu z modemem 5G. Głos w sprawie zabrał nawet Pete Lau, który stwierdził, że firma zaprezentuje tego typu urządzenie dopiero wtedy, gdy będą go potrzebować sami użytkownicy.

Według plotek nowy smartfon producenta z Państwa Środka ma działać pod kontrolą Qualcomm SM7250. Jednostka ta wprawdzie nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana światu, ale ma być to średniopółkowy procesor z modemem 5G. Tym samym wszystko wskazywałoby na to, że firma OnePlus pokaże nam właśnie średniaka, a nie flagowca.

Zobacz także: OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro – powrót do korzeni i (naprawdę) krótkie pierwsze wrażenia

Czy rozwiązanie to ma sens? Myślę, że tak. Praktycznie z każdą kolejną generacją smartfony chińskiego producenta stają się coraz to droższe i zrównują się cenowo z konkurencją. Tym samym zaprezentowanie czegoś tańszego może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ nie wszyscy użytkownicy chcą wydawać spore kwoty na zakup nowego telefonu. Jeśli OnePlus faktycznie pracuje nad średniakiem z modemem 5G to smartfon ten może okazać się prawdziwym hitem sprzedażowym, którego pokocha świat. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Chcielibyście by OnePlus zaprezentował światu smartfon ze średniej półki cenowej? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej