OnePlus ma telefon z 5G. (nie)Pokazał go na targach MWC 2019

oneplus reimagine

Również OnePlus postanowił pokazać coś na targach MWC. Chociaż zastanawiam się, czy pokazać to najbardziej odpowiednie słowo w zaistniałej sytuacji…

Prototyp z 5G zamknięty w gablocie

OnePlus zaświadczył w grudniu ubiegłego roku, że do końca maja 2019 roku planuje wydać telefon z obsługą sieci 5G. Miałby on być nawet o 200 – 300 dolarów droższy niż wcześniejsze flagowe smartfony z logiem 1+, jak zapowiedziało szefostwo firmy. W lutym współpraca w Qualcommem w celu opracowania telefonu z 5G została jeszcze raz potwierdzona. Szumne zapowiedzi, żeby dzisiaj zobaczyć jedynie prototyp.

https://instagram.com/p/BuT4pHEDNlb/

O ile można to w ogóle nazwać prototypem. Gablota OnePlusa na stanowisku Qualcomma prezentuje się bardzo skromnie. Telefon rzekomo wyposażony w 5G znajduje się pod szklanym zabezpieczeniem, a samo urządzenie dodatkowo posiada obudowę, która zakrywa nawet część wyświetlacza. Trudno się zgodzić z tym, że pokaz OnePlusa 5G wygląda spektakularnie. Myślę, że “telefon” raczej nie przyciąga uwagą.

Jak podaje źródło na telefonie można było zagrać w grę Ace Combat 7 przez kontroler Xbox Wireless czyli bez wyciągania go przed szybę. Na urządzeniu gra była zainstalowana jedynie częściowo, a całe przesyłanie danych odbywało się przez sieć 5G. Telefon wyświetla także wiadomości, które osoby z całego świata mogą przesłać przez stronę internetową OnePlusa.

Wygląd smartfona pozostaje tajemnicą, ale wiemy, że będzie on wyposażony w procesor Snapdragon 855 z modemem Qualcomm X50. Podobno chiński producent zapowiedział, że OnePlus z obsługą sieci 5G trafi do Finlandii w wyniku umowy z tamtejszym telcomem Elisa, a także do Wielkiej Brytanii we współpracy z EE.

Być może telefon z 5G zadebiutuje razem z OnePlusem 7, o którym wiemy, że nie będzie wyposażony w tę technologię łączności.

Dodaj komentarz