Strona główna Aktualności OnePlus obsługujący 5G nie będzie tani. Potwierdza to CEO firmy!

OnePlus obsługujący 5G nie będzie tani. Potwierdza to CEO firmy!

-

Sieć 5G w przyszłym roku ma pojawić się w pierwszych krajach. Producenci pracują już nad urządzeniami obsługującymi tę technologię. Smartfon tego typu przygotowuje także OnePlus. Teraz poznaliśmy pierwsze informacje na temat jego ceny!

Tanio nie będzie

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy smartfon w portfolio OnePlus obsługujący sieć 5G będzie flagowcem premium. Tym samym OP 7 (jeśli producent z Państwa Środka nie porzuci aktualnej numeracji) nie będzie pozwalał na korzystanie z tej technologii. Oczywiście nie zabraknie w nim topowych podzespołów czy rozwiązań, ale o 5G będziemy musieli zapomnieć. Jednocześnie chińska firma pracuje nad nową serią telefonów. Nie znamy jeszcze jej nazwy ani szczegółów dotyczących specyfikacji, ale możemy być pewni, że otrzyma ona wsparcie 5G.

oneplus 6t
OnePlus 6T

Teraz CEO OnePlus, Pete Lau, w wydziale udzielonym The Verge poinformował świat, że pierwsze urządzenie z nowej serii będzie droższe o nawet 200-300 dolarów (około 760-1130 zł) niż dotychczasowe flagowce. Tym samym smartfon ten nie będzie wygrywać już z konkurencją ceną. Jeśli słowa CEO się potwierdzą to za nowego OnePlusa przyjdzie nam zapłacić ponad 3000 zł. Czy to oznacza, że wszystkie telefony obsługujące 5G będą droższe? Wszystko wskazuje na to, że nie. Cristiano Amon, jeden z dyrektorów Qualcomma, zapytany o powód tak drastycznej podwyżki ceny skomentował ją w prosty sposób – niektórzy producenci po prostu chcą więcej zarobić. Co więcej spodziewa się on, że firmy mogą podnieść cenę swoich smartfonów, z racji tego że obsługują 5G, jeszcze bardziej. Nie wygląda to zbyt optymistycznie.

Czy świat gotowy jest na urządzenia obsługujące 5G?

Testy nowej technologii trwają. Wiele krajów zapowiada wprowadzenie całkowicie nowej infrastruktury już w przyszłym roku, ale nie możemy być pewni, że to się uda. Co za tym idzie kupno smartfona obsługującego 5G bez sieci 5G w kraju, w którym mieszkamy jest całkowicie bez sensu. Najprawdopodobniej minie jeszcze trochę czasu zanim technologia ta całkowicie wejdzie do użytku. Jednocześnie w tym czasie ceny smartfonów z specjalnym modemem mogą spaść. Słowa CEO OnePlus mogą szokować, ale poczekajmy na kolejne, po Xiaomi Mi MIX 3, telefony mogące korzystać z 5G.

Co myślicie o słowach Pete Lau? Czy nowy OnePlus kosztujący 200-300 dolarów więcej nadal będzie cieszyć się taką popularnością? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłotheverge

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej