OnePlus może pracować nad własną opaską sportową

oneplus 7t pro oneplus 7t pro mclaren oneplus 7t

Firma OnePlus tak naprawdę w swojej ofercie posiada jedynie flagowe smartfony, akcesoria do nich, słuchawki oraz, od niedawna, telewizory. Teraz w sieci pojawiają się plotki mówiące, że w niedalekiej przyszłości na rynku może pojawić się smartband tego chińskiego producenta.

Opaska sportowa OnePlus

Oczywiście o inteligentnym zegarku chińskiego producenta słyszeliśmy już kilka lat temu. Wtedy OnePlus chwalił się, że ma gotowy projekt smartwatcha, ale, jak zapewne większość z was doskonale wie, sprzęt ten nigdy nie trafił na rynek. Wszystko wskazuje na to, że teraz firma będzie chciała spróbować swoich sił na rynku urządzeń ubieralnych, ale nie przy pomocy inteligentnego zegarka, a opaski sportowej. Smartbandy to sprzęt wyjątkowo popularny, przede wszystkim przez to, że oferują naprawdę sporo za stosunkowo niewielkie pieniądze. Idealny przykładem gigantycznego sukcesu sprzedażowego może być Xiaomi Mi Band 4.

Co wiemy na temat nadchodzącej opaski OnePlus? Tak naprawdę w sieci nie pojawiło się nic konkretnego na temat tego urządzenia. Nieoficjalne doniesienia mówią, że tego typu urządzenie w niedalekiej przyszłości trafi na rynek, ale na plotki czy przecieki dotyczące specyfikacji będziemy musieli jeszcze poczekać. Jednocześnie decyzja chińskiego producenta o stworzeniu smartbanda, a nie inteligentnego zegarka wydaje się wyjątkowo dobrym pomysłem. Smartwatche to nadal sprzęt, który nie podbija serca większego grona użytkowników. Sprzęty te bardzo często są drogie, działają niesamowicie krótko na baterii, a jednocześnie nie każdy potrzebuje takiej dużej ilości funkcji.

szkice OnePlus Watch
Szkice OnePlus Watch z 2016

Zobacz także: OnePlus 6 i 6T otrzymują aktualizację do OxygenOS 10 oraz Androida 10

Kiedy zatem możemy spodziewać się pierwszej w historii inteligentnej opaski OnePlus? Myślę, że premiera może odbyć się jeszcze w tym roku lub na początku 2020 roku. Pozostaje nam czekać na kolejne plotki i przecieki na ten temat. Już niedługo wszystko powinno stać się jasne!

Bylibyście zainteresowani kupnem inteligentnej opaski stworzonej przez OnePlus? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!