OnePlus może szykować prawdziwego budżetowca. Czy jest na co czekać?

OnePlus może szykować prawdziwego budżetowca. Czy jest na co czekać?

Jeszcze niedawno mogliśmy mówić jedynie o flagowcach firmy OnePlus. Wszystko zmienił model oznaczony jako Nord, który ma być czymś łączącym w sobie zarówno wydajność jak i niską cenę. Wszystko wskazuje na to, że chiński producent w najbliższej przyszłości może zaprezentować jeszcze tańszego smartfona!

OnePlus pracuje nad budżetowcem?

OnePlus Nord jest naprawdę ciekawym średniakiem. Oczywiście nie jest to sprzęt idealny, ale myślę, że chiński producent stworzył coś, co wielu fanom marki przypadło do gustu. Patrząc na informacje, które teraz pojawiły się w sieci najprawdopodobniej w bliżej nieokreślonej przyszłości do sprzedaży trafi budżetowiec firmy z Państwa Środka. Co ciekawe smartfon ten ma pracować pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 460. W plikach źródłowych możemy dostrzec także informacje o urządzeniach z Snapdragonem 865, Snapdragonem 855 oraz Snapdragonem 765G, a, jak zapewne część z was doskonale wie, sprzęty z tymi jednostkami już wcześniej miały swoją premierę.

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się plotki mówiące, że OnePlus pracuje nad kolejnymi tańszymi smartfonami. I najprawdopodobniej jednym z nich będzie właśnie sprzęt wyposażony w Snapdragona 460. Jednostka ta została zaprezentowana w styczniu tego roku i według zapewnień Qualcomma ma ona zapewnić znaczący wzrost wydajności w porównaniu do innych procesorów z serii 4XX. Nie zabrakło także Wi-Fi 6 czy szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Zobacz także: PUBG Mobile działa w 90 klatkach na sekundę. W pierwszej kolejności dostęp do aktualizacji otrzymują posiadacze smartfonów OnePlus!

Z racji tego, że nadchodząca nowość Qualcomma ma być budżetowcem myślę, że urządzenie to może otrzymać 3 GB lub 4 GB RAM-u. Na pleckach znajdą się zapewne przynajmniej dwa aparaty i myślę, że kluczem do sukcesu budżetowca firmy OnePlus mogłaby być wyjątkowo niska cena. Sami użytkownicy pokochali tańsze smartfony, ponieważ oferują one coraz to więcej w wyjątkowo niskiej cenie i najprawdopodobniej zauważył to także producent z Państwa Środka. Bardzo możliwe, że już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus Nord.

Czekacie na kolejne tańsze smartfony firmy OnePlus? A może korzystacie z któregoś z zaprezentowanych wcześniej modeli chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!