PUBG Mobile działa w 90 klatkach na sekundę. W pierwszej kolejności dostęp do aktualizacji otrzymują posiadacze smartfonów OnePlus!

PUBG Mobile działa w 90 klatkach na sekundę. W pierwszej kolejności dostęp do aktualizacji otrzymują posiadacze smartfonów OnePlus!

Smartfony z zwiększoną częstotliwością odświeżania wyświetlaczy stają się pewnego rodzaju standardem. I to zarówno wśród tych najdroższych flagowców jak i w mocniejszych średniakach. Większość gier mobilnych działa natomiast w maksymalnie 60 klatkach na sekundę. Teraz twórcy PUBG Mobile chwalą się nowym trybem!

PUBG Mobile w 90 FPS, ale tylko na smartfonach OnePlus

Posiadacze smartfonów tego chińskiego producenta, a dokładniej modeli OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro, OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro otrzymali właśnie aktualizację gry PUBG Mobile. Aktualizacja ta zmienia tak naprawdę jedną, ale jednocześnie naprawdę istotną rzecz – dodaje tryb 90 FPS. Oczywiście, aby zauważyć różnicę musimy mieć włączoną częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 90 Hz. Według twórców PUBG Mobile różnica w rozgrywce ma być zauważalna przede wszystkim podczas biegania, rozglądania się czy korzystania z celowników ze zbliżeniem.

PUBG Mobile działa w 90 klatkach na sekundę. W pierwszej kolejności dostęp do aktualizacji otrzymują posiadacze smartfonów OnePlus!

Cała rozgrywka ma być zdecydowanie bardziej płynna i tym samym oferować jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki. Co ciekawe tryb 90 klatek na sekundę w PUBG Mobile aż do 6 września będzie działać jedynie na wymienionych wcześniej smartfonach OnePlus. Warto także zaznaczyć, ze aktualizacji ta nie jest dostępna dla mieszkańców Chin, Japonii oraz Korei. Lista kolejnych urządzeń innych producentów, które także otrzymają wsparcie dla 90 FPS w PUBG Mobile zostanie opublikowana przez twórców gry na początku września tego roku.

Zobacz także: OnePlus może pracować nad jeszcze tańszym smartfonem

Możliwe, że już niedługo doczekamy się także trybu 120 FPS, który w pierwszej kolejności może być testowany na OnePlus 8 Pro. Dziwi mnie tak naprawdę jedna rzecz – brak kompatybilności grania w 90 klatkach na sekundę na OnePlus Nord. Smartfon ten reklamowany jest przez chińskiego producenta jako sprzęt oferujący idealny stosunek ceny do możliwości. Jedną z kwestii, która ma wyróżniać urządzenie to na tle konkurencji jest właśnie wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 90 Hz. Czy sytuacja zmieni się we wrześniu? Tego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 8, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o wprowadzeniu trybu 90 FPS w PUBG Mobile? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!