Strona główna Aktualności OnePlus otworzy nowe centrum technologiczne w Indiach

OnePlus otworzy nowe centrum technologiczne w Indiach

-

Chiński producent zamierza otworzyć nowe centrum technologiczne zlokalizowane w Indiach. Placówka ma być ukierunkowana na rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Celem nie tylko Indie

Producent telefonów segmentu premium z Państwa Środka ogłosił swój plan w poniedziałek. Nowy zakład badawczo rozwojowy ma zostać otwarty w Indiach w mieście Hyderabad. Dlaczego wybrano taką lokalizację? Jest to obszar, gdzie rozwija się wiele startupów, a także istnieją spore „zasoby talentów”, szczególnie w obszarze technologii. Firma ogłosiła również, że wkrótce rozpocznie program rekrutacji na kampusie na wielu uniwersytetach, w tym w IIT Delhi i IIT Mumbai w tym roku.

pete lau
Według założeń, to centrum badawcze ma się stać największym takim ośrodkiem na świecie w ciągu trzech lat. Plany są w takim razie ambitne, a o tym, jak przełożą się na smartfony OnePlus dowiemy się w przyszłości.

In three years, we plan to grow the new R&D center in Hyderabad into our biggest globally. We plan to re-focus our R&D efforts on a large scale and drive innovations in India for the global product, especially on the software side with a special emphasis on Artificial Intelligence and Machine Learning.

Ośrodek skupi się na rozwoju sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, ale nie tylko. CEO OnePlus, Pete Lau powiedział, że centrum będzie odpowiedzialne także za rozwój innowacji zorientowanych na hinduski rynek. Nie oznacza to, że reszta świata będzie gorsza – wręcz przeciwnie.

W Indiach flagowce OnePlus są bardzo często wybierane w segmencie premium

Prezes OnePlus po prostu uważa, że Indie i Hyderabad są najlepszym miejscem na opracowanie i wdrażanie nowości, ponieważ tamtejszy rynek jest bardzo dynamiczny. Ponadto same Indie są bardzo ważne dla chińskiego producenta, który posiada tam duże udziały rywalizując z Apple czy Samsung. Firma będzie się starać wdrożyć strategię „Made in India”, jak określił to Pete Lau.

OnePlus 6T jest tylko ewolucją. I to bardzo delikatną…

Jak myślicie, czy dzięki nowym centrum rozwojowo-badawczym OnePlus będzie wydawał w końcu dopracowane modele bez litery T? 😉

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej