OnePlus Pay trafi do innych krajów

oneplus 8 pro
OnePlus 8 Pro

Kolejni producenci przygotowują własne alternatywy dla płatności mobilnych Google Pay. Huawei ma już swoje rozwiązanie, podobnie jak Xiaomi, Samsung oraz OnePlus. Żadna z nich oczywiście nie działa w naszym kraju, a niektóre nawet nie działają poza Chinami. Teraz jednak ten ostatni przygotowuje się do wprowadzenia swojego rozwiązania w kolejnym kraju.

OnePlus Pay poza Chinami

Platforma płatnicza OnePlus najprawdopodobniej wyjdzie z Chin do innych krajów. Jak to zwykle bywa z tego typu rozwiązaniami, na pierwszy ogień pójdą Indie, gdzie większość chińskich firm oferuje już własne technologie płatnicze, a gdzie OnePlus Pay zostało właśnie zgłoszone w urzędzie jako znak handlowy firmy.

OnePlus Pay to alternatywa dla płatności bezprzewodowych Google Pay, która zadebiutowała w 2019 roku razem z OnePlus 7T. Niestety do tej pory to rozwiązanie było dostępne wyłącznie na rynku chińskim. Zgłoszenie znaku handlowego wygląda jednak na pierwszy krok ku ekspansji tego rozwiązania na inne rynki i choć nie ma nigdzie mowy o tym, by OnePlus Pay miało trafić do innych krajów niż Indie, to jest to jednak słabe światełko w tunelu.

W tym momencie Indie dla OnePlus są jednym z kluczowych rynków – duża część użytkowników smartfonów tego producenta pochodzi właśnie z tego regionu. Nie dziwi mnie więc w ogóle, że dostają oni od firmy więcej niż europejczycy. Poza OnePlus Pay klienci z Indii mają możliwość dołączyć do społeczności Red Cable Club, dzięki czemu otrzymują dodatkowe benefity. Obecnie jednak możemy tylko patrzeć na rozwój sytuacji i czekać na decyzję firmy o wprowadzeniu kolejnych usług na rynki międzynarodowe.

Chcielibyście OnePlus w Polsce?

Źródło: 9to5google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!