OnePlus TV dostał certyfikat Bluetooth. Premiera coraz bliżej!

oneplus logo

Producenci smartfonów coraz śmielej chcą wchodzić także w rynek telewizorów. Jakiś czas temu swoje pierwsze sprzęty tego typu pokazał Huawei oraz Honor, a teraz wszystko wskazuje na to, że już niedługo do sprzedaży trafi także pierwsze urządzenie firmy OnePlus. 

OnePlus TV z certyfikacją Bluetooth

Każde urządzenie, które ma trafić na rynek i posiadać wbudowany moduł Bluetooth musi przejść odpowiednie testy i otrzymać certyfikację Bluetooth SIG. Certyfikacja ta bardzo często pojawia się w sieci jakiś czas po testach i zdradza nam, mniej lub więcej, informacji na temat danego sprzętu. Teraz możemy być wręcz pewni, że OnePlus TV trafi na rynek z matrycami LED i raczej nie ma szans na to, że na rynku zadebiutują także tańsze warianty z LCD.

OnePlus TV dostał certyfikat Bluetooth. Premiera coraz bliżej!

Wszystko wskazuje na to, że otrzymamy nie jeden, a całą serię telewizorów chińskiego producenta. Sprzęty te mają różnić się przede wszystkim wielkością ekranu. OnePlus TV powinien zadebiutować w wersji z ekranem o przekątnej 43 cale, 55 cali, 65 cali oraz 75 cali. Oczywiście w zależności od rynku mogą być dostępne tylko niektóre modele i najprawdopodobniej nazwy kodowe zdradzają nam to, gdzie trafią dane urządzenia. Tym samym telewizor w ekranem o przekątnej 43 cale o oznaczeniu 43Q2IN najprawdopodobniej pojawi się w Indiach, 65-calowy 65Z3US powinien trafić do Stanów Zjednoczonych, a 75-calowy 75Q2CN najpewniej zadebiutuje na rynku chińskim.

Zobacz także: Czwarta beta Android Q już jest dostępna dla OnePlus 6, 6T, 7 oraz 7 Pro

Oczywiście wszystkie telewizory będą pracować pod kontrolą Android TV. Na tę chwilę nie wiemy jednak jak bardzo OnePlus zmodyfikuje ten system pod swój sprzęt i czy stworzy jakiekolwiek swoje aplikacje. Niestety, ale data premiery urządzeń nie jest na tę chwilę znana. Najprawdopodobniej telewizory producenta z Państwa Środka zadebiutują jeszcze w tym roku, ale musimy poczekać na kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na premierę OnePlus TV? Czego oczekujecie po tych telewizorach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!