OnePlus TV Q1 i Q1 Pro już 26 września przestaną być tajemnicą!

OnePlus TV Q1 i Q1 Pro już 26 września przestaną być tajemnicą!

Czwartek, 26go Września, to właśnie tego dnia firma odsłoni wszystkie karty dotyczące OnePlus TV Q1 i Q1 Pro. Mnie osobiście, nadchodzące telewizory tej firmy specjalnie nie zachwycają. Czemu? Nie widzę po prostu dla nich, przyszłości w naszym kraju. Nie będę się jednak rozgadywać, gdyż chce utrzymać waszą uwagę możliwie jak najdłużej. Przyjrzymy się temu, co już o Q1 i Q1 Pro wiemy na tą chwilę! Jest tego naprawdę sporo!

OnePlus TV Q1

“Słabsza” odmiana z dwóch dostępnych modeli telewizora OnePlus, będzie mogła zaprezentować nam rewelacyjny obraz na 55 calowym panelu o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) i proporcjach 16:9. Zastosowana matryca to QLED, która już spotkała się z pozytywnym przyjęciem, przez chociażby nabywców telewizorów Samsunga. Z dostępnych portów będziemy mieć takie dogodności jak: standardowe gniazdo RJ45, trzy porty HDMI, 2 porty USB, Bluetooth 5.0 czy dwuzakresowe WiFi.

OnePlus TV

Grafiki prezentują nowe dziecko w portfolio marki jako produkt bardzo elegancki. Według mnie uwagę należy zwrócić przede wszystkim na cieniutkie ramki. Oby taki okazały był również na żywo. Dźwięk do naszych uszu rozniosą natomiast dwa głośniki o mocy 20W. Myślę, że warto dodać, iż wraz z telewizorami OnePlus zamierza wydać dedykowany do nich soundbar.

OnePlus TV

Zobacz także: OnePlus 7 i 7 Pro otrzymują stabilną wersję Androida 10 z OxygenOS 10

OnePlus TV Q1 Pro

W wersji Pro zmian według mnie nie ma prawie wcale. Najważniejszą jest sam rozmiar matrycy. Q1 Pro urósł względem Q1 o 10 cali co daje nam 65 calowy panel. Rozdzielczość pozostaje ta sama, proporcje również. Sam panel otrzyma dodatkowe bajery. O jakich bajerach mowa? HDR10, Dolby Vision oraz Dolby Digital. Ponadto częstotliwość odświeżania będzie wynosiła 100 Hz. Mówi się również o dodatkowym procesorze Gamma Color Magic, który ma zapewnić większą paletę barw.

Dla mnie to wszystko brzmi jak świetnie skrojony marketingowy bełkot. Trochę tak jak w smartfonach Sony. xReality i jakieś silniki Bravia a nie od dziś wiemy, że Sony najlepszych ekranów na rynku nie miało nigdy. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale może dlatego właśnie, że miłośnikiem telewizji nie jestem. Często przechadzając się po elektromarkecie i lądując na dziale z telewizorami, większość z wyświetlanych tam obrazów jest dla mnie taka sama. Jak już wspomniałem, ja jestem raczej ignorantem w tej kwestii, więc liczę na to, że ktoś kto się zna wytrąci mnie z tej komfortowej niewiedzy. OnePlus TV

Przeczytaj również: OnePlus 7T jest już dla nas praktycznie bez tajemnic. Znamy już nawet jego wygląd!

Co z funkcjami Smart?

Zacznijmy wpierw od specyfikacji. Za sprawne (teoretycznie) poruszanie się po systemie ma odpowiadać procesor MediaTek MT5670 1.5 GHz z procesorem graficznym Mali G51. Otrzymamy 2.5 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Kiepsko oczywiście, ale to tylko telewizor. Systemem z którego będziemy korzystać ma zostać zmodyfikowany przez OnePlusa AndroidTV noszący nazwę OxygenOS TV. Oczywiście nie zabraknie funkcji i aplikacji. Pamiętajmy, że to nadal android. Zakładam, że w głównej mierze producent wpłynie na wygląd. Sam trzon AndroidaTV raczej zmianie nie ulegnie.

OnePlus TV pilotPilot do obsługi wygląda prosto i zgrabnie. Cieszy na pewno obecność gniazda USB typu C oraz pustego klawisza, który będziemy sobie mogli zaprogramować. Nie będę się rozgadywać na jego temat więcej. Pilot jak pilot, jak komuś odpowiadać nie będzie to sobie na ali za kilka dolców kupi taki jaki mu odpowiada. Najważniejsze, że robi co ma robić.

OnePlus TV pilot

Co z cenami?

Mówi się o cenach startujących od 900$. Oczywiście jeśli telewizory trafią do Polski, to po opodatkowaniu i wszystkich dodatkowych kosztach, nagle zrobi nam się ponad 5 tysięcy złotych. Tu więc wychodzi największa wada OnePlus TV na naszym rynku. Q1 i Q1 Pro po prostu nie wytrzymają z konkurencją. Taniej kupimy QLED’a od Samsunga czy OLEDa od LG, a ponadto obie marki są bardziej ugruntowane w naszej świadomości. Jak się będzie to miało finalnie? Zobaczymy!

Co sądzicie o nowych produktach w portfolio OnePlus’a? Będą miały jakąkolwiek szansę na sukces w naszym kraju? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!