Smartfony OnePlus z nakładką ColorOS? To niemalże pewne

OnePlus 8

Jedną z charakterystycznych cech produktów OnePlus jest nakładka OxygenOS, która nie tylko wygląda jak czysty Android, ale również znacznie rozszerza jego możliwości. To też sprawia, że interfejs wygląda ładnie, można go głęboko konfigurować, a przy tym pozostaje szybki. W Chinach natomiast sytuacja marki wygląda inaczej i jak się okazuje – smartfony OnePlus będą miały nakładkę ColorOS.

ColorOS w smartfonach OnePlus? Tak prawdopodobnie będzie w Chinach

Jeśli kojarzycie smartfony OnePlus, to zapewne wiecie, że słyną one z bardzo dobrej nakładki OxygenOS. Warto jednak zaznaczyć, że OxygenOS to produkt przeznaczony na rynek globalny. W Chinach natomiast smartfony te pracują na nieco innym HydrogenOS. Jak się okazuje, tworzenie tego systemu ma zostać zakończone.

Warto przeczytać: OnePlus 9: znamy datę premiery!

Według najnowszych informacji, oficjalna strona HydrogenOS zostanie wyłączona już 24 marca, natomiast 1 kwietnia wygaszone zostaną serwery z aktualizacjami OTA. Jest to oczywiście definitywny koniec tego oprogramowania. To jednak nie oznacza, że OnePlus zaprzestanie sprzedaży swoich smartfonów w Chinach. Jak się okazuje, marka chce przejść na system ColorOS znany z telefonów OPPO. Wynika to z tego, że nakładka ta lepiej wpisuje się w realia Chin.

Smartfony OnePlus z nakładką ColorOS? To niemalże pewne
OnePlus 8T

Spokojnie, OxygenOS pozostanie. Nakładka tworzona na rynek globalny, w tym na polski, dalej będzie rozwijana i nie zostanie zastąpiona przez ColorOS, co potwierdza sama firma OnePlus.

Nikogo nie powinna dziwić ta decyzja. OnePlus i OPPO to marki, które ze sobą ściśle współpracują. Warto zaznaczyć, że chociażby taki OnePlus Nord N100 do złudzenia przypomina OPPO A33. To właśnie software rozróżniał smartfony obydwóch marek, jednak w Chinach różnica ta może zostać zatarta.

Korzystacie ze smartfonów OnePlus? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!