Opera One: Przeglądarka przyszłości z natywnym AI, jest teraz dostępna do pobrania

Opera One

Opera, pionier w dziedzinie innowacji internetowych, zaprezentowała dzisiaj swój najnowszy produkt, Opera One, który zastąpi ich flagowy produkt na systemach Windows, MacOS i Linux. Opera One to efekt gruntownej restrukturyzacji, skoncentrowanej na wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji (AI), stawiając Opera One na czołówce przeglądarek internetowych.

Opera w wersji 100 czyli Opera One!

Opera One wprowadza do przeglądarek internetowych natywną AI o nazwie Aria. Jest to pierwsza tego typu implementacja w przeglądarce, która w połączeniu z nowym paskiem poleceń umożliwia użytkownikom bezpośrednie korzystanie z generatywnej sztucznej inteligencji, bezpłatnie. Aria korzysta z najnowocześniejszych technologii OpenAI, ale z dodatkowymi funkcjami, takimi jak dostarczanie na żywo wyników z sieci. Dzięki temu Aria jest ekspertem zarówno od sieci, jak i od samej przeglądarki Opera One.

Opera Aria

opera one

Opera One wprowadza także nową koncepcję zarządzania kartami – Wyspy Kart. Karty są podstawowym elementem przeglądania sieci, ale tradycyjny sposób ich obsługi nie zmienił się znacząco od początków internetu. Wyspy Kart w Opera One są odpowiedzią na ten problem. To innowacyjny sposób na utrzymanie powiązanych kart razem w intuicyjny sposób, bez zmuszania użytkowników do zmiany swoich nawyków. Użytkownicy zyskują elastyczność w interakcji z kartami: mogą trzymać różne konteksty przeglądania oddzielnie, przenosić karty, zwinąć wyspy, aby były małe, a następnie wrócić do nich później, czy zapisywać je jako zakładki.

Wyspy Kart

Opera One: Przeglądarka przyszłości z natywnym AI, jest teraz dostępna do pobrania

Nowa Opera jest nie tylko oparta na nowych technologiach, ale także wprowadza nową filozofię projektowania – Modularne Projektowanie. Pozwala to Operze na budowanie bardziej potężnej i bogatej w funkcje przeglądarki, gotowej na przyszłość opartą na generatywnej AI. Kluczowe cechy przeglądarki dostosowują się automatycznie do kontekstu, dostarczając użytkownikowi bardziej płynne i bezproblemowe doświadczenie przeglądania.

Opera One to początek nowego cyklu ewolucji dla flagowej przeglądarki Opera, z wieloma planowanymi aktualizacjami opartymi na AI, które znacznie wzbogacą doświadczenie użytkowników z przeglądania sieci. Jest teraz dostępna do pobrania za darmo na systemy Windows, macOS i Linux na stronie: https://opr.as/opera-one.

Stara Opera w wersji 99 nie zaktualizuje się sama do wersji 100. Trzeba pobrać instalator z internetu. Ja już to zrobiłem i wydaje mi się, że wyspy kart to strzał w dziesiątkę. Nowy design Opery jeszcze mnie nie przekonał, ale myślę, że pasuje on stylistycznie do Windowsa 11.

Źródło: Opera.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!