OPPO A72 5G pojawił się w bazie Geekbench

OPPO Reno Z tył

Sieć 5G nie rozwija się jeszcze dynamicznie w naszym kraju, ale w innych krajach najwyraźniej tak. Po czym możemy to wnioskować? Teraz z modemami 5G pojawiają się nie tylko flagowce, ale także i średniopółkowe telefony, czyli takie, na jakie stać zdecydowanie więcej osób. Przykładem takiego urządzenia ma być OPPO A72.

Specyfikacja OPPO A72 5G

W kwietniu tego roku OPPO wypuściło model A72, ale był to telefon z obsługą 4G. Jak pokazuje przeciek z bazy Geekbench, najprawdopodobniej pojawi się kolejny wariant tego telefonu wyposażony w inny procesor ze zintegrowanym modemem 5G.

oppo a72 5g geeekbench

Oryginalny OPPO A72 jest wyposażony w SoC Snapdragon 665. Ma 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej. Z przodu znalazł się 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD+, w którym znalazła się dziurka na aparat 16 Mpix. Oprócz tego na tyle znajdziemy cztery obiektywy z matrycami 48 + 8 + 2 + 2 Mpix.

Zobacz też: OPPO prezentuje własną technologię szybkiego ładowania o mocy 125 W oraz ładowania bezprzewodowego o mocy 65 W

W nowym średniaku ma się znaleźć jeszcze oficjalnie niezaprezentowany procesor MediaTek Dimensity 720 (mówi się o oznaczeniu MT6853V). Ma on współpracować z 4, 6 lub 8 GB RAM-u.

oppo a72 5g

Jak wskazują rendery, w nowym modelu znajdziemy jeden obiektyw mniej. Ma być to konfiguracja 16 + 8 + 2 Mpix. O ile zrezygnowanie z obiektywu 2 Mpix, który prawdopodobnie niczego nie zmieniał jest dobrym krokiem, o tyle zmiana głównej matrycy z 48 Mpix na 16 Mpix, która zapewne jest mniejsza. OPPO A72 5G posiada też czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi. W urządzeniu ma się znaleźć bateria o pojemności jedynie 3945 mAh.

Co myślicie o tym, że OPPO planuje wydać średniopółkowca z 5G. Zależy Wam na obsłudze tego standardu sieci?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!