OPPO już niedługo będzie wykorzystywać w swoich smartfonach bezprzewodowe ładowanie o mocy 30 W

OPPO już niedługo będzie wykorzystywać w swoich smartfonach bezprzewodowe ładowanie o mocy 30 W

Ładowanie bezprzewodowe to bez wątpienia rozwiązanie wyjątkowo wygodne. Jednak nie wszyscy producenci wykorzystują je w swoich smartfonach. I wśród takich firm znajdziemy między innymi OPPO. Niemniej jednak chiński gigant już niedługo może wyposażyć swoje urządzenia w ogniwa wspierające bezprzewodowe ładowanie!

OPPO opracowało już własną technologię bezprzewodowego ładowania

W zeszłym roku producent z Państwa Środka pokazał światu prototyp smartfona, który był pierwszym urządzeniem z aparatem przednim ukrytym pod wyświetlaczem. Jednak nie było to jedyne nowe rozwiązanie wykorzystane w tym urządzeniu. OPPO wtedy po raz pierwszy pokazało światu własną technologię ładowania bezprzewodowego VOOC o mocy 30 W. Władze chińskiej firmy zaznaczyły wtedy jednak, że nadal rozwiązanie to nie jest gotowe, aby rozpocząć jego masową produkcję. Producent z Państwa Środka chciał dokładnie je przetestować i być pewnym, że ładowanie bezprzewodowe jest bezpieczne zarówno dla użytkownika jak i dla samej baterii.

Wszystko wskazuje na to, że badania prowadzone przez OPPO dobiegły końca. Wprawdzie już wcześniej pojawiały się plotki mówiące o wykorzystaniu bezprzewodowego ładowania w modelu Find X2, ale, jak zapewne większość z was doskonale wie, tak się nie stało. Ładowanie bezprzewodowe o mocy 30 W będzie działać obok szybkiego ładowania SuperVOOC 2.0 o mocy aż 65 W. Informacja o pojawieniu się ładowania bezprzewodowego w smartfonach OPPO może także być kluczowa dla fanów marki OnePlus.

Zobacz także: Redmi Note 9 Pro oraz Note 9 Pro Max trafiają na rynek. Czy właśnie na to czekali fani marki?

Zarówno OPPO jak i właśnie OnePlus należą do BBK Electronics. Tym samym w sprzętach obu firm bardzo często wykorzystywane są te same rozwiązania, które niejednokrotnie występowały po prostu pod różnymi nazwami. I jeśli faktycznie OPPO w najbliższej przyszłości zaprezentuje światu smartfon z ładowaniem bezprzewodowym o mocy 30 W to istnieje spore prawdopodobieństwo, że OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro także będą wspierać tę technologię. Czy tak będzie w rzeczywistości? Myślę, że tego dowiemy się już niedługo. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości.

Czy waszym zdaniem ładowanie bezprzewodowe jest czymś, co powinno być dostępne w każdym smartfonie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!