OPPO pokazuje ColorOS 11

ColorOS 11

Jak zapewne już dobrze wiecie, niedawno Android 11 w końcu ujrzał światło dzienne. Na niektórych smartfonach już teraz można z niego korzystać, a kilku producentów, w tym OPPO, daje możliwość wzięcia udziału w beta-testach nowego oprogramowania. Pokazali oni właśnie nową wersję swojej nakładki do Androida, ColorOS 11.

ColorOS 11 oficjalnie

Na dzisiejszej konferencji, OPPO pokazało światu nową wersję swojej nakładki do Androida. ColorOS 11, bo o nim mowa, daje użytkownikom możliwość korzystania z Androida 11 jako jednym z pierwszych. Mają oni dostęp do wielu nowych funkcji, głównie dotyczących personalizacji. Możemy w prosty sposób dopasować wygląd interfejsu pod praktycznie każdym kątem, według naszych preferencji. Od zmiany czcionki, przez motyw i tapety, aż do Always on Display. Ulepszony został także Tryb ciemny poprzez dodanie trzech wariantów kolorystycznych oraz możliwości regulacji kontrastu. OPPO Relax 2.0 pozwala także na tworzenie własnych kompozycji tzw. białego szumu wraz z dostępem do odgłosów miast z całego świata.

ColorOS 11 to także lepsza wydajność. Dodano masę funkcjonalności, co przekładać ma się na lepszą wydajność pracy oraz codziennego użytkowania. Dzięki opcji Three-Finger Translate, która opiera się o Google Lens, w prosty i wygodny sposób przetłumaczymy dany tekst na zrzucie ekranowym. Wykonamy to, jak sama nazwa wskazuje, z użyciem trzech palców.

ColorOS 11

Warto powiedzieć także o Flexdrop, czyli proste narzędzie, z którego pomocą możemy robić wiele rzeczy na raz. Możemy odpisać komuś na wiadomość, jednocześnie nie przerywając oglądania ulubionego serialu.

ColorOS 11

Super Power Saving Mode ma za zadanie, jak już możecie się domyślić, maksymalnie zaoszczędzić energię. Pozwala na wybranie 6 aplikacji, z których możemy korzystać w momencie, gdy nasze urządzenie niedługo się rozładuje. Z kolei Battery Guard ma zapobiegać uszkodzeniom baterii, które powstają na wskutek długotrwałego ładowania urządzenia prądem o zmiennym napięciu. Przykładowo, podłączając telefon na noc, ten naładuje się do 80%, a resztę uzupełni tak, by przed naszą pobudką bateria była naładowana w pełni.

Zobacz także: Tak będą wyglądać slidery przyszłości? Oppo z patentem, który przyciąga wzrok!

ColorOS 11 został wyposażony w UI First 2.0, czyli narzędzie, które wykorzystuje oryginalny silnik emulujący opóźnienia a także Quantum Animation. To ma na celu zredukowanie różnych przycinek animacji na ekranach z większą częstotliwością odświeżania. Funkcja ta zwiększa zużycie RAM-u o 45%, co przekłada się na 32% wzrost współczynnika przetwarzania oraz o 17% większą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. AI App Preloading uczy się na podstawie użytkowania przez posiadacza urządzenia tego, które aplikacje wykorzystuje najczęściej. To właśnie one będą odpalały się szybciej, co ma dawać lepsze odczucia z korzystania z ich urządzeń. Jest jeszcze SuperTouch, czyli opcja, która inteligentnie identyfikuje nasze działania i optymalizuje czas reakcji na dotyk.

Nie zapomniano także o bezpieczeństwie. ColorOS 11 umożliwia korzystanie z szeregu funkcji, które mają za zadanie poprawić naszą prywatność. Funkcja Prywatny System tworzy oddzielny system. W nim druga wersja aplikacji i jej dane będą działały niezależnie od oryginalnej wersji. Można ją włączyć po weryfikacji z użyciem tradycyjnego zabezpieczenia bądź metody biometrycznej – odciskiem palca. Dodano także skrót do blokady aplikacji. Użytkownicy mogą zablokować dostęp do wybranych aplikacji, by podczas uruchamiania wymagana była weryfikacja. Oczywiście, udoskonalony został także system zezwoleń, który pozwala nadawać teraz także tymczasowe uprawnienia.

No i najważniejsze, kiedy wejdą te zmiany?

OPPO pokazało harmonogram aktualizacji, który prezentuje poniższa grafika.

OPPO pokazuje ColorOS 11

Jak widzimy, u nas najwcześniej, bowiem już za 2 miesiące, aktualizację otrzymają posiadacze modelu OPPO Find X2. Od przyszłego roku aktualizacja zostanie wypuszczona także dla Reno3 oraz Reno3 Pro. Po nich aktualizacji mogą spodziewać się posiadacze Reno2 Z, Reno Z, Reno2, Reno 10x Zoom, Reno, A72, A52, A91, A5 2020 oraz A9 2020. Jak widzimy, producent nie zapomina tutaj także o tych tańszych urządzeniach, co z pewnością cieszy posiadaczy.

Jak Wam się podoba nowa wersja nakładki od OPPO, ColorOS 11?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!