OPPO rozwiewa nadzieje! “Nie ma planów wprowadzania go do sprzedaży”

OPPO rozwiewa nadzieje! "Nie ma planów wprowadzania go do sprzedaży"

Smutna informacja dla entuzjastów ostatnio zaprezentowanego konceptu rozwijanego smartfona OPPO X 2021! Firma właśnie przyznała, że w najbliższym czasie nie trafi on do produkcji.

Rozwijany smartfon

W ubiegłym tygodniu świat elektroniki użytkowej poruszyła premiera niezwykłego smartfona OPPO. Podczas gdy inni producenci pracują w pocie czoła, aby wypuścić na rynek swoje pierwsze (bądź poprawione i ulepszone) składane konstrukcje, OPPO postanowiło ugryźć temat zwiększenia rozmiaru wyświetlacza od nieco innej strony. Urządzenia takie jak Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip czy Motorola Razr wykorzystują elastyczne wyświetlacze, które składają się wpół. Nie wszędzie rozwiązanie mechanizmu składania jest takie samo, lecz cel jest jeden wspólny – zmieszczenie dużego wyświetlacza w niewielkim smartfonie.

OPPO rozwiewa nadzieje! "Nie ma planów wprowadzania go do sprzedaży"

Z kolei OPPO X 2021 wykorzystuje elastyczny wyświetlacz, aby móc zwiększać jego powierzchnię bez potrzeby rozkładania smartfona. Dodatkowa przestrzeń na aplikacje “wysuwa” się z prawej krawędzi smartfona. Wygląda to wprost niesamowicie i być może jeszcze bardziej ekskluzywnie i nowocześnie, niż w przypadku wcześniej wymienionej konkurencji. Lecz takie rozwiązanie nie jest zapewne ani proste ani tanie w produkcji. Nic więc dziwnego, że OPPO właśnie ściągnęło wszystkich na ziemię.

Na rozwijany smartfon będziemy musieli jeszcze poczekać

Niestety, jak to często bywa w przypadku nowatorskich rozwiązań, na wprowadzenie go do sprzedaży przyjdzie chwilę zaczekać. Portal Android Authority otrzymał od OPPO wiadomość, w której firma tłumaczy, że “choć nie ma w najbliższym czasie planów prowadzenia OPPO X 2021 do sprzedaży, będzie on służyć jako punkt odniesienia ewolucji naszych produktów”.

OPPO rozwiewa nadzieje! "Nie ma planów wprowadzania go do sprzedaży"

Być może chodzi o wysoki koszt produkcji i zarazem finalną cenę urządzenia. Lub może OPPO po prostu czeka na rozwój bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Wymienia się tu głównie temat szkła, które miałoby pokryć wyświetlacz finalnej wersji. Na chwilę obecną koncept ma plastikowy ekran, który łatwo i szybko może ulec uszkodzeniu. W przypadku wyświetlacza, który nie jest niczym chroniony (np. w przeciwieństwie do składanego Z Folda), zastosowanie plastikowej ochrony mogłoby w krótkim czasie doprowadzić do jego zarysowania bądź zniszczenia.

Co sądzicie o decyzji OPPO? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!