OPPO w natarciu – 5G we wszystkich nadchodzących flagowcach firmy

5g

5G to temat mocno kontrowersyjny. Z jednej strony, to ogromny postęp technologiczny, z drugiej zaś, ma wielu przeciwników. Tymczasem OPPO stawia na 5G, dla wszystkich swoich nadchodzących flagowców.

5G coraz bliżej

Producenci w tym roku chętnie wydają wersje 5G swoich topowych urządzeń. S10+ 5G, Note10+ 5G, Mate 20X 5G, Mi 9 Pro 5G itd. Wymieniać można bez końca, mimo wszystko, widać tutaj oczywisty schemat. 5G nadciąga i tego nie unikniemy. Do rozpopularyzowania technologii jeszcze sporo czasu, jednak łatwo zauważyć, że producenci urządzeń chcą być na ten moment przygotowani. Z 4G/LTE było podobnie, choć nie aż na taką skalę. Nic więc dziwnego, że kolejni producenci chcą ugryźć kawałek tego tortu.

OPPO Reno 10x Zoom FC Barcelona Edition

OPPO zapowiada – 2020 rokiem 5G

I tak oto okazuje się, że OPPO także chce się przyczynić do rozwoju rynku. 5G ma być dostępne w każdym ich flagowcu na rok 2020, który będzie spełniał standardy (odpowiednie układy itd). To całkiem poważna obietnica. W 2019 pokazali bowiem, jak większość, jeden model wspierający tą technologię – mowa oczywiście o OPPO Reno 10x Zoom którego przerobiono na wariant 5G i wydano jako OPPO Reno 5G. Nie dziwi zatem fakt, że OPPO chce rozszerzać swoje portfolio o kolejne modele.

Zobacz także: Recenzja OPPO Reno Z – zachwyca przede wszystkim wyglądem

OPPO w natarciu - 5G we wszystkich nadchodzących flagowcach firmy

Czy to dobrze? Jeszcze jak!

Zdecydowanie. Jak mówiłem, to nic nadzwyczajnego, że OPPO ma takie plany, w końcu taka kolej rzeczy – z pewnością nie będą oni jedyni. Nawet o Apple mówiono, że w 2020 wprowadzi do swoich iPhone’ów 5G. I prawdopodobnie większość producentów, swoje flagowe propozycje na rok 2020, wyda z 5G w standardzie. Niemniej jednak, taki ruch trzeba pochwalić. OPPO stawia sytuację jasno. 5G we wszystkich flagowcach – a dokładniej modelach w cenie od 1700zł wzwyż. Oczywiste zatem, że dotyczy to całej serii Reno – poza ewentualnym następcą Reno Z. I to się chwali. Oby więcej takich stanowczych zapowiedzi. Rynek tego potrzebuje, my konsumenci także. Im więcej urządzeń będzie obsługiwać ten standard, tym łatwiej i korzystniej będzie go wdrożyć. A jak ktoś nie chce, to przecież nie musi korzystać.

Co myślicie o 5G od OPPO? Czy takie telefony mają już sens?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!