OPPO Find Z to nadchodzący flagowiec producenta. Nazwa została właśnie zastrzeżona w Europie

oppo find z 2

Wszystko wskazuje na to, że to nie OPPO R19 czy R19 Pro będzie prawdziwym tegorocznym flagowcem chińskiego producenta. Teraz wiemy, że w tym roku zobaczymy OPPO Find Z!

Nazwa jest już pewna, a co ze specyfikacją?

Nazwa tegorocznego flagowca giganta z Państwa Środka została oficjalnie zarejestrowana w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Tym samym możemy być pewni, że topowy smartfon OPPO trafi na rynek właśnie jako Find Z. Bezpośredni następca OPPO Find X zapewne zostanie wprowadzony do sprzedaży także na Starym Kontynencie, a w tym i w naszym kraju.

oppo find z

Specyfikacja tak naprawdę pozostaje tajemnicą, a jedyne na czym możemy się opierać to plotki i przypuszczenia, które mogą, ale nie muszą, odnaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Sercem urządzenia ma być oczywiście Qualcomm Snapdragon 855. Jednostka ta wspiera modem Qualcomm X50, który umożliwia korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G. Tym samym to właśnie Find Z może być pierwszym smartfonem w portfolio OPPO, który otrzyma ten modem. Co więcej OPPO Find Z ma otrzymać także 10-krotny hybrydowy zoom optyczny. Rozwiązanie to ma jednak pojawić się już w modelach R19 czy R19 Pro, a co za tym idzie chiński producent będzie w stanie poprawić błędy, które znajdą pierwsi użytkownicy tych urządzeń, przed premierą swojego flagowca. Najprawdopodobniej nowość firmy z Państwa Środka zostanie wyposażone w slider podobny do tego znanego z Find X.

Zobacz też: OPPO oficjalnie zadebiutowało w Polsce z czterema smartfonami

Kiedy możemy spodziewać się premiery? Nieprędko. Targi Mobile World Congress 2019 w Barcelonie nadchodzą wielkimi krokami, ale moim zdaniem nie zobaczymy tam OPPO Find Z. Myślę, że flagowiec chińskiego producenta zadebiutuje jeszcze w pierwszej połowie tego roku. I potwierdzają to słowa samego CEO OPPO, który zapowiedział, że urządzenie z Qualcomm Snapdragonem 855, 5G oraz technologią mającą zaskoczyć nas wszystkich pojawi się właśnie w pierwszej połowie roku. Konkurencja nie śpi i pracuje nad coraz to nowymi rozwiązaniami i technologiami i jeśli OPPO chce nawiązać z nimi realną walkę, przede wszystkim w Europie, to musi pokazać coś co nas wszystkich powali na kolana.

Czekacie na tegorocznego flagowca chińskiego producenta? Czego oczekujecie po następcy OPPO Find X? Zapraszamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!