Orange, T-Mobile oraz Plus również ze specjalnymi pakietami dla Ukraińców

flaga ukrainy
Flaga Ukrainy (fot. Wikipedia)

Od samego rana jesteśmy na bieżąco informowani o kolejnych wydarzeniach na Ukrainie. Sieć Play zakomunikowała, że wprowadza specjalne pakiety, które mają obniżyć koszta rozmów i internetu. Drogą Playa poszły inni operatorzy sieci komórkowych – T-Mobile, Plus i Orange.

Plus, Orange i T-Mobile ze specjalnymi pakietami dla obywateli Ukrainy.

Kilka godzin temu informowaliśmy Was o tym, że Play wprowadził specjalny pakiet, który ma ułatwić Ukraińcom komunikację z innymi. Tą samą drogą poszli również inni operatorzy obecni w Polsce.

Klienci Orange oraz nju mobile zapłacą 29 groszy za minutę za połączenia międzynarodowe na Ukrainę. Jest to obniżka o 80%. Tańsze rozmowy mają obowiązywać do 10 marca. Również dla użytkowników Orange Flex przygotowano pakiet rozmów międzynarodowych na Ukrainę: 100 minut na 30 dni za 0 zł. Wystarczy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex, by odebrać bezpłatny pakiet.

W T-Mobile natomiast już od jutra (25 lutego) dostępne będą następujące udogodnienia:

  • 300 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę,
  • 10 GB w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę,
  • automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni.

Darmowe pakiety można aktywować w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile, Moja Heyah lub SMS-em i w sklepach T-Mobile. Jest opcja również zadzwonienia na numer 602 960 200 i aktywacji pakietu (także w języku ukraińskim).

Plus także wystartował ze specjalną ofertą. Klienci tego operatora mogą uruchomić następujące pakiety za darmo:

  • 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie – można go włączyć w ofertach na kartę kodem 12111*9999# (ważny przez 30 dni) oraz abonamentowych, wysyłając SMS o treści UKRAINA na numer 80125 (ważny do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego),
  • 10 GB internetu do wykorzystania na terenie Polski – można go włączyć w ofertach na kartę krótkim kodem 13611*9999# (ważny przez 30 dni) i abonamentowych, wysyłając SMS o treści 10GB na numer 80125 (ważny do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego).

Został obniżony również koszt minuty połączenia na Ukrainę do 19 groszy. Taka stawka jest dostępna w każdej ofercie, która pojawiła się po 31 stycznia 2018 roku.

Źródło: Orange, T-Mobile, Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!