Pacific z nagrodą na gali Fintech Summit Poland

pacific

W ubiegłym tygodniu w czwartek miała miejsce gala Fintech Summit Poland.  W Sali Starzyńskiego, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie poznaliśmy 15 laureatów branżowych nagród. Wśród nich znalazł się poznański fintech Pacific.

Fintech Pacific uhonorowany na gali

Pacific został uhonorowany nagrodą na gali Fintech Summit Poland. Fintech został laureatem nagrody w kategorii ESG (Environmental, Social, and Corporate Governance).  Doceniony został pomysł na wydawanie kart wykonanych z plastiku wyłowionego z dna oceanu. Kapituła konkursu postanowiła w ten sposób docenić proekologiczny charakter produktu. Statuetkę wręczyła Paulina Skrzypińska, chief innovation officer w BNP Paribas, a odebrał ją Mateusz Klemczak, CEO Pacific.

pacific

Dowiedzieliśmy się, że fintech wygrał w kategorii ESG, pokonując takie firmy jak: Orange, Credit Agricole, BNP Paribas czy Mastercard.

Obecnie firma przygotowuje się do wypuszczenia aplikacji na rynek. Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami powinno to mieć miejsce jeszcze w październiku. Tymczasem Pacific planuje pozyskać 4 miliony złotych, połowa kapitału została już zadeklarowana. Pieniądze pozyskane w wyniku rundy finansowania zostaną przeznaczone na budowanie marki po premierze aplikacji a także rozbudowanie zespołu i dalszy rozwój.

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!