Pacjenci zyskują dostęp do smakołyków w szpitalach dzięki Paczkomatom InPost

inpost paczkomaty

Coraz więcej szpitali w Polsce stawia na innowacyjne rozwiązania, które mają poprawić komfort pacjentów i ich rodzin. Jednym z najnowszych pomysłów, który zyskuje coraz większą popularność, są Paczkomaty InPost. Te same urządzenia, które już od lat ułatwiają odbiór przesyłek dla klientów e-commerce, teraz znajdują swoje zastosowanie również w środowisku medycznym.

InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w szpitalach

Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już podjęte, a kilka szpitali, w tym Centrum Zdrowia Dziecka czy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, już korzysta z Paczkomatów InPost. Planowane jest również rozszerzenie tego rozwiązania na kolejne placówki medyczne w różnych regionach Polski.

Dlaczego Paczkomaty InPost zyskują taką popularność w szpitalach? Otóż, korzyści są liczne. Po pierwsze, umożliwiają one bliskim pacjentów łatwe i wygodne przesyłanie im różnego rodzaju podarków i niezbędnych artykułów. Nie trzeba już martwić się, że wizyta w szpitalu będzie równoznaczna z brakiem możliwości dostarczenia pacjentowi jego ulubionych smakołyków czy ubrań.

Los pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych i tak jest już bardzo trudny, a ich domy rodzinne zazwyczaj są oddalone o dziesiątki czy setki kilometrów od szpitala. Powoduje to olbrzymie problemy logistyczne z dostarczeniem pacjentom najpotrzebniejszych rzeczy. Dlatego postanowiliśmy zaoferować zarówno pacjentom, jak i personelowi dostęp do najbardziej efektywnej sieci logistycznej w Polsce – sieci maszyn Paczkomat InPost. To kolejna innowacja – po urządzeniach Paczkomat na lotniskach – która ułatwia codzienne funkcjonowanie

wyjaśnia Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost

Paczkomaty InPost nie tylko ułatwiają życie pacjentom, ale także ich rodzinom oraz personelem medycznym. Pozwalają one na szybkie i bezpieczne dostarczanie różnego rodzaju paczek bez konieczności opuszczania terenu szpitala. Dzięki temu pacjenci mogą otrzymać nie tylko jedzenie czy ubrania, ale także leki i inne niezbędne artykuły w szybki i sprawny sposób.

Innowacyjne podejście InPostu do dostarczania paczek w środowisku medycznym może być krokiem w stronę poprawy komfortu pacjentów i ich rodzin podczas trudnych okresów pobytu w szpitalu. Z czasem, wraz z rosnącą liczbą placówek medycznych korzystających z Paczkomatów InPost, można spodziewać się dalszego rozwoju tego rodzaju usług na rzecz pacjentów i personelu medycznego.

Źródło: businessinsider.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!