Uwaga! z Paczkomatów InPost nie skorzystacie w tę niedzielę

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

InPost zapowiedział prace serwisowe, które odbędą się już w tę niedzielę. Jest to informacja istotna, szczególnie dla osób, które planowały nadać przesyłki w Paczkomacie lub takowe odebrać. Jakie będą ograniczenia?

Przerwa serwisowa w InPost – ograniczenia w działaniu Paczkomatów

Zaletą Paczkomatów jest to, że mamy do nich dostęp przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Mało tego, nie musimy Paczkomatu pilnować jak kuriera i odebrać (lub nadać) paczkę możemy w każdej chwili. Paczkomaty, jak wiele innych usług, również wymagają prac serwisowych.

InPost planuje rozpocząć prace serwisowe już w tę niedzielę, dokładnie 8 sierpnia 2021 roku. Rozpoczną się one równo o północy i po 24 godzinach się zakończą (czyli o 24:00). W tym czasie niemożliwym będzie tworzenie i umieszczanie przesyłek w Paczkomatach. Jeśli więc chcecie nadać paczkę to zróbcie to najpóźniej w sobotę (tj. 07.08), bowiem w niedzielę możecie mieć spory problem.

inpost aplikacja paczkomat

Co ważne, pomimo przerwy technicznej, bez problemu będzie można przesyłki już umieszczone w Paczkomatach odebrać. Do tego należy wykorzystać albo kod QR, albo kod odbioru. Niestety, prawdopodobnie odbiór bezstykowy za pomocą aplikacji mobilnej nie będzie możliwy. Na stronie InPostu czytamy:

Z uwagi na prace serwisowe w terminie 08.08.2021, w godzinach 00:00-24:00 (24 godziny) nie będzie możliwości tworzenia i umieszczania przesyłek w Paczkomatach. Pomimo przerwy bez problemu odbierzesz przesyłki z Paczkomatu przy pomocy kodu QR lub kodu odbioru.

Źródło: InPost

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!