pCloud z nowościami na Androidzie. Backup zdjęć stał się jeszcze wygodniejszy

pcloud

pCloud to jedna z ciekawszych chmur internetowych dostępnych na rynku. Już od jakiegoś czasu oferuje funkcję automatycznego wysyłania zdjęć ze smartfona jako kopię zapasową. Teraz natomiast deweloperzy funkcjonalność tę postanowili rozszerzyć.

pCloud

pCloud to szwajcarska, szyfrowana chmura internetowa. Oprócz ogromnego bezpieczeństwa, charakteryzuje ją dostępność na przeróżnych platformach (w tym i na Linuxa), bardzo prosty interfejs oraz 10 gigabajtów darmowej przestrzeni dyskowej. Korzystam z niej od roku i nie zamieniłbym jej na nic innego. Mało tego, w przypadku pełnoprawnych komputerów dostęp do danych mam z poziomu wbudowanego menedżera plików.

Nowości w aplikacji pCloud na Androida

pCloud nareszcie rozszerzył możliwości konfiguracji automatycznego zapisu zdjęć w chmurze. Do tej pory mogliśmy jedynie funkcję tę włączyć lub wyłączyć. Teraz natomiast mamy dostęp do kilku ważnych przełączników. A więc co takiego dodano?

Przede wszystkim możemy zdecydować, które foldery będą synchronizowane. Co ważne, kopiować można nawet multimedia zapisywane bezpośrednio z komunikatorów internetowych pokroju Telegrama czy WhatsAppa. Można również zdecydować czy synchronizować się mają same zdjęcia, same filmy, czy jedno i drugie. Ponadto można wybrać czy mają wysyłać się tylko nowe pliki, czy wszystkie jakie mamy. Przydatna okazuje się być również opcja synchronizacji gdy mamy uruchomioną transmisję danych.

Aktualizacja aplikacji pCloud jest już dostępna w Sklepie Google Play. Uważam, że warto ją wykonać, bowiem wnosi wiele ważnych rzeczy.

Z jakiej chmury internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: pCloud, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!