Peakago to niewielki laptop do pracy w drodze

Peakago to niewielki laptop do pracy w drodze

To nie jest mój pierwszy artykuł poruszający tematykę miniaturowych laptopów. Z reakcji, jakie zostawiacie pod moimi tekstami wnioskuję, że jest to temat dla Was interesujący. Dlatego też spieszę z dobrą nowiną – na Indiegogo pojawił się właśnie kolejny produkt tego typu!

Różne warianty specyfikacji

Peakago to kolejna próba stworzenia przenośnego, ultra mobilnego urządzenia, które obsługuje pełną wersję systemu Windows 10. Jeżeli kiedyś próbowaliście zrobić coś skomplikowanego z poziomu smartfona, wiecie dobrze, jak potrafi to być niewygodne. Również sam tworząc treści dostrzegam ten problem – praca na WordPressie przy użyciu smartfona to jak jedzenie zupy widelcem. Problem ten mógłby rozwiązać laptop, jednak są to przeważnie spore urządzenia i nie zawsze jest możliwość, aby go ze sobą spakować.

Peakago to niewielki laptop do pracy w drodze

I właśnie po to powstał Peakago. Dostępne są trzy warianty urządzenia – wersja podstawowa, wersja Pro z LTE oraz wersja Pro bez LTE. Trochę to zamieszane, ale już spieszę z objaśnieniem. Najlepiej będzie ukazać to w formie krótkiej listy:

  • Peakago – Intel Cherry 8350, 4 GB RAM, 64 GB na dane,
  • Peakago Pro LTE – Intel Cherry 8350, 8 GB RAM, 128 GB na dane + moduł LTE,
  • Peakago Pro – Intel N4200, 8 GB RAM, 128 GB na dane.

Warto przeczytać: Pierwsza recenzja CHUWI UBook Pro w sieci. Czy warto ryzykować?

Jest obracany ekran!

Pozostałe elementy specyfikacji są wspólne dla wszystkich trzech modeli. Mamy więc do czynienia z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym IPS o rozdzielczości Full HD, Bluetooth, Wi-Fi, ogniwo o pojemności 4500 mAh oraz system operacyjny Windows 10 Home S. Nie zabrakło portu USB-C, wejścia na kartę microSD, złącza micro HDMI, czy gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Urządzenie waży tylko 539 gramów.

Peakago to niewielki laptop do pracy w drodze

Pozwolę sobie w tym miejscu powrócić jeszcze do tematu wyświetlacza, gdyż ciekawa jest sama jego konstrukcja. Jest on bowiem wyposażony w zawias obracający się o 360 stopni. Oznacza to, że można wykorzystać urządzenie w trybie tabletu, laptopa oraz jako tabletu z podstawką do wygodnego oglądania filmów.

Peakago to niewielki laptop do pracy w drodze

Ceny są względnie przystępne

Wariant najtańszy, a więc wyposażony w układ Intel Cherry 8350, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej został wyceniony na 269$ (ok. 1050 zł). Wersja z LTE kosztuje z kolei 399$ (ok. 1550 zł). Tyle samo zapłacimy za najmocniejszą wersję laptopa z procesorem Intel N4200, lecz oczywiście musimy pamiętać, że wówczas rezygnujemy z modułu LTE. Jego brak w mocniejszej wersji producent tłumaczy brakiem możliwości znalezienia wystarczającego miejsca w obudowie.

Zobacz też: One Netbook pracuje nad mini laptopem z procesorem Intel Core 10. generacji

Pamiętajcie jednak, że podane ceny dotyczą osoby, które szybko zdecydują się na zakup urządzenia. W późniejszym okresie wspomniane ceny mogą wzrosnąć. Mimo, że kampania potrwa jeszcze 21 dni, można już mówić o ogromnym jej sukcesie – producent zgromadził niemal 250 000 dolarów, co stanowi 2380% założonego uprzednio celu. Po więcej informacji na temat urządzenia odsyłam do strony na Indiegogo, do której link znajdziecie poniżej.

Co uważacie o tego typu laptopach? Należycie do osób, dla których takie rozwiązanie jest przydatne?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!