PeoPay KIDS już z obsługą BLIKA. To ważne usprawnienie

peopay
(fot. Pekao)

Mobilna bankowość jest dostępna również dla młodszych obywateli Polski. Jak się okazuje, PeoPay KIDS od teraz oferuje więcej funkcji, w tym BLIKA.

PeoPay KIDS od Pekao z nowymi funkcjami

PeoPay KIDS to aplikacja, która umożliwia mobilną bankowość dla dzieci, a dokładnie dla osób w wieku od 6 do 13 lat. Nowa aktualizacja wprowadza dodatki, które dotychczas były dostępne dla obywateli powyżej 13 roku życia.

Od teraz rodzice mogą włączyć dziecku funkcje związane z technologią BLIK. Mówimy tu chociażby o płatnościach z użyciem kodów BLIK w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wysyłanie i odbieranie przelewów na numer telefonu. Warto dodać, że domyślnie funkcjonalność BLIK jest wyłączona i rodzic może ją w dowolnym czasie włączyć lub wyłączyć.

Co ciekawe, domyślny dzienny limit dla transakcji z użyciem kodów BLIK wynosi tylko 20 złotych, ale rodzic może to zmienić. Maksymalny limit wynosi 500 złotych i nie dotyczy on przelewów na telefon. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu to również 500 złotych. Powodem tego jest fakt, że taki przelew autoryzuje finalnie rodzic, a dziecko tylko wysyła z wykorzystaniem aplikacji PeoPay KIDS do niego taką prośbę.

peopay kids
(fot. Pekao)

Podobnie jest w przypadku płatności kodami BLIK. Przed wykonaniem płatności dziecko musi najpierw za pomocą aplikacji PeoPay KIDS wysłać do rodzica prośbę o zgodę na wykonanie takiej jednorazowej transakcji. Taka zgoda jest ważna przez 48 godzin.

Inną nowością aplikacji PeoPay KIDS 1.5.0 jest dostawanie powiadomień push. Dzięki temu dziecko będzie informowane o chociażby nowych funkcjach czy otrzymaniu kieszonkowego.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!