Photoshop CC na iPady coraz bliżej! Adobe rozpoczyna betatesty!

Photoshop CC na iPady coraz bliżej! Adobe rozpoczyna betatesty!

Najnowszy iPad Pro jest według mnie swoistym “zabójstwem możliwości”. Potężnym urządzeniem, które zostało skute kajdanami w postaci samego systemu. To co świetnie sprawdza się na smartfonach, niestety nie sprawdza się dobrze na tabletach o tego rodzaju możliwościach i zastosowaniu. Cieszy więc, że pojawiają się profesjonalne narzędzia w odsłonie mobilnej. Z drugiej zaś strony pokazuje to, że Apple z iOSa na iPadach nie zrezygnuje, a to smuci. Uważam osobiście, że żadne programy w mobilnej wersji nie dadzą nam odczucia obcowania z pełnym desktopowym systemem. To nadal będzie iOS. 

Lepiej późno niż wcale

Zdania będą mocno podzielone myślę, lecz opisuje tylko swoją perspektywę i uważam, że Photoshop CC na iPady to krok w dobrą stronę, ale każdy nowy iPad na iOSie to dwa kroki w tył. I mówię tutaj raczej tylko o serii Pro. Narzędzia takie jak Photoshop nie są raczej zorientowane na urządzenia typu Air czy Mini. Poza tym profesjonalista, który tych narzędzi faktycznie potrzebuje od razu kieruje swój wzrok na urządzenia z linii Pro. Apple po prostu na froncie ma konkurencję, z którą nie jest w stanie wygrać. Mówię tutaj oczywiście o tabletach Surface od Microsoftu. Zamysł, koncepcja idą tutaj w zupełnie inną stronę. Wszystko za sprawą systemu. Tam Photoshop CC jest już dawno i jest powszechnie wykorzystywany. Firma z Cupertino sama więc, zdaje się nie wiedzieć w jaką w ogóle grupę odbiorców celuje. No to się nagadałem nie na temat jak zwykle. Zejdźmy na ziemię!

Warto przeczytać! – YouTube Music Premium oraz YouTube Premium wchodzą do Polski!

Photoshop CC na iPady coraz bliżej! Adobe rozpoczyna betatesty!

Photoshop CC na iPada będzie pełnowymiarowym portem!

Pełnowymiarowym portem to znaczy, że pełna wersja Photoshopa z komputerów osobistych trafi prosto na iPady. Oczywiście, nie obędzie się bez zmian czysto ergonomicznych. Na komputerach osobistych posługujemy się za pomocą myszki, trackpada czy innego narzędzia wskazującego. Na iPadzie obsługę trzeba przystosować do obsługi za pomocą palca oraz Apple Pencil. Układ jednak pozostanie bez zmian. Jeśli dana opcja znajdowała się w jednym konkretnym miejscu w programie na komputer, znajdziecie tą samą funkcję, w tym samym miejscu na iPadzie. Fajnie? Pewnie, że tak!

Photoshop CC na iPady coraz bliżej! Adobe rozpoczyna betatesty!
Photoshop CC na iOSie

Chcecie zostać beta-testerami nowego Photoshopa?

To może nie być takie łatwe, ale szansa jest! Aby zgłosić się na ochotnika musicie wypełnić podany tutaj formularz i odmówić wszystkie znane modlitwy w nadziei, że Adobe wybierze właśnie nas i prześle nam odpowiedź. Oczywiście z tymi modlitwami to żartuje, ale niestety szansę są dość nikłe. Próbować jednak można. Jakoś ludzie wygrywają w to lotto prawda?

Niektórzy subskrybenci usługi Adobe Creative Cloud już otrzymali zaproszenia do wzięcia udziału w testach. Jeśli macie wykupioną ową usługę, to przejrzyjcie swoje skrzynki pocztowe. Może Adobe już teraz dało wam taką możliwość.

Zobacz także! – Specyfikacja flagowca Redmi pojawiła się w sieci! Jest naprawdę porządnie! 

Photoshop CC na iPady coraz bliżej! Adobe rozpoczyna betatesty!

Więcej informacji pewnie powie nam samo WWDC, które odbędzie się w czerwcu. Konferencja Apple przyniesie nowego iOSa już teraz z liczbą 13. Mam nadzieję, że zmiany w nowej wersji systemu będą naprawdę daleko idące i przyniosą wiele nowości oraz usprawnień, dla tych którzy naprawdę potrzebują sprzętu typu Pro. Mówi się o premierze pełnej wersji już jesienią. Wówczas też być może zostaną zaprezentowane iPady. Nie będzie lepszej reklamy w gronie grafików, niż premiera tak potężnego narzędzia na wydawane własnie urządzenie.

Podzielcie się swoją opinią w komentarzach na temat samego iOSa jak i programów na niego wydawanych. Apple strzela sobie w stopę czy jest mądrzejsze niż nam się wszystkim wydaje? Chętnie podejmę z wami dyskusję w sekcji komentarzy!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!