Pierwszy grafenowy power bank trafia na rynek!

Pierwszy grafenowy power bank trafia na rynek!

O bateriach grafenowych słyszymy już od dłuższego czasu. Ogniwa te miały odmienić cały rynek, a w tym i nasze smartfony. Szybsze ładowanie, które nie powoduje zużycia ogniwa? Brzmi świetnie. Teraz na rynek trafia pierwszy power bank korzystający właśnie z ogniwa nowej generacji!

Grafenowy power bank

Firma Real Graphene uważa, że grafen nie jest już technologią przyszłości. Producent ten od dłuższego czasu pracuje nad ogniwami nowej generacji i według niego są one już gotowe do powszechnego użytku komercyjnego. Jakie są zatem zalety baterii wykonanej z użyciem grafenu? Przede wszystkim ogniwa te mogą ładować się wyjątkowo szybko. Samuel Gong, dyrektor generalny firmy Real Graphene, zaznacza, że ładowanie baterii o pojemności 3000 mAh zajmie około 20 minut przy użyciu ładowarki o mocy 60 W. To jednak jeszcze nie wszystko. Standardowe ogniwa najczęściej wytrzymują od 300 do 500 cykli ładowania, a baterie amerykańskiego producenta mają zachować pojemność i wszystkie parametry pracy przez nawet 1500 cykli. Dodatkowo ogniwa te mają być odporne na pracę zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach.

Pierwszy grafenowy power bank trafia na rynek!

Przejdźmy jednak do grafenowych power banków. Firma Real Graphene wprowadza właśnie na rynek dwa modele, które mają sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pierwszym z modeli jest ten oznaczony jako G-100. Power bank został wyposażony w ogniwa o łącznej pojemności 10000 mAh. Do dyspozycji będziemy mieć w nim dwa porty USB-A, dwukierunkowy port USB-C oraz MicroUSB służące do ładowania samego power banka. Real Graphene G-100 przy wykorzystaniu kostki ładującej o mocy 100 W ma ładować się w ciągu zaledwie 20 minut, a przy użyciu ładowarki 60 W niecałą godzinę. Wynik ten robi piorunujące wrażenie. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 90 dolarów (ok. 345 zł), a za ładowarkę 100 W trzeba dodatkowo zapłacić 15 W (ok. 57 zł).

Zobacz także: PinePhone – tani smartfon z Linuxem – właśnie trafia do swoich właścicieli!

Drugim modele jest G-100 Max o pojemności 20000 mAh. Power bank ten ma ładować się w ciągu 40 minut, ale jego cena wyniesie 109,99 dolara (ok. 420 zł). Firma Real Graphene uważa, że w tym roku baterie grafenowe pojawią się w sporej liczbie urządzeń. Oczywiście ogniwa te w pierwszej kolejności pojawią się w droższych smartfonach, a dopiero po jakimś czasie trafią do tańszych sprzętów. Niemniej jednak myślę, że jest na co czekać!

Co myślicie o pierwszych na rynku power bankach grafenowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Zamów grafenowy power bank na Amazon.com (tylko dla osób w USA)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!