Strona główna Akcesoria Pierwszy grafenowy power bank trafia na rynek!

Pierwszy grafenowy power bank trafia na rynek!

-

O bateriach grafenowych słyszymy już od dłuższego czasu. Ogniwa te miały odmienić cały rynek, a w tym i nasze smartfony. Szybsze ładowanie, które nie powoduje zużycia ogniwa? Brzmi świetnie. Teraz na rynek trafia pierwszy power bank korzystający właśnie z ogniwa nowej generacji!

Grafenowy power bank

Firma Real Graphene uważa, że grafen nie jest już technologią przyszłości. Producent ten od dłuższego czasu pracuje nad ogniwami nowej generacji i według niego są one już gotowe do powszechnego użytku komercyjnego. Jakie są zatem zalety baterii wykonanej z użyciem grafenu? Przede wszystkim ogniwa te mogą ładować się wyjątkowo szybko. Samuel Gong, dyrektor generalny firmy Real Graphene, zaznacza, że ładowanie baterii o pojemności 3000 mAh zajmie około 20 minut przy użyciu ładowarki o mocy 60 W. To jednak jeszcze nie wszystko. Standardowe ogniwa najczęściej wytrzymują od 300 do 500 cykli ładowania, a baterie amerykańskiego producenta mają zachować pojemność i wszystkie parametry pracy przez nawet 1500 cykli. Dodatkowo ogniwa te mają być odporne na pracę zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach.

Przejdźmy jednak do grafenowych power banków. Firma Real Graphene wprowadza właśnie na rynek dwa modele, które mają sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pierwszym z modeli jest ten oznaczony jako G-100. Power bank został wyposażony w ogniwa o łącznej pojemności 10000 mAh. Do dyspozycji będziemy mieć w nim dwa porty USB-A, dwukierunkowy port USB-C oraz MicroUSB służące do ładowania samego power banka. Real Graphene G-100 przy wykorzystaniu kostki ładującej o mocy 100 W ma ładować się w ciągu zaledwie 20 minut, a przy użyciu ładowarki 60 W niecałą godzinę. Wynik ten robi piorunujące wrażenie. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 90 dolarów (ok. 345 zł), a za ładowarkę 100 W trzeba dodatkowo zapłacić 15 W (ok. 57 zł).

Zobacz także: PinePhone – tani smartfon z Linuxem – właśnie trafia do swoich właścicieli!

Drugim modele jest G-100 Max o pojemności 20000 mAh. Power bank ten ma ładować się w ciągu 40 minut, ale jego cena wyniesie 109,99 dolara (ok. 420 zł). Firma Real Graphene uważa, że w tym roku baterie grafenowe pojawią się w sporej liczbie urządzeń. Oczywiście ogniwa te w pierwszej kolejności pojawią się w droższych smartfonach, a dopiero po jakimś czasie trafią do tańszych sprzętów. Niemniej jednak myślę, że jest na co czekać!

Co myślicie o pierwszych na rynku power bankach grafenowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Zamów grafenowy power bank na Amazon.com (tylko dla osób w USA)

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej