Pixel 3a oferuje stuprocentowe wsparcie dla Ubuntu Touch

Ubuntu Touch
Ubuntu Touch na OnePlus One

Jak się okazuje, Google Pixel 3a jest pierwszym smartfonem, który może cieszyć się 100% wsparciem systemu Ubuntu Touch.

Pixel 3a + Ubuntu Touch = <3

Google Pixel 3a to ten nieco bardziej budżetowy smartfon, który był dedykowany czystemu Androidowi. Sercem sprzętu jest Qualcomm Snapdragon 670 współpracujący z 4 GB RAM, ekranem OLED oraz baterią 3000 mAh. Co jest takiego jeszcze ciekawego w tym telefonie? Jego wyjątkowa podatność na modyfikację.

I jak właśnie poinformowali deweloperzy, Google Pixel 3a jest pierwszym smartfonem w historii, który może pochwalić się stuprocentowym wsparciem systemu Ubuntu Touch. Tak, czegoś takiego nie miały nawet te sprzęty, które niby na dzień dobry miały właśnie ten OS, na przykład BQ Aquaris M10. Ale co to oznacza?

Instalując Ubuntu Touch na smartfonie Pixel 3a, możemy oczekiwać, że każdy element będzie działać tak jak powinien. Mowa tu o wielu elementach, w tym mikrofonach, kamerach, czytniku linii papilarnych czy Bluetooth. Na poniższym nagraniu możemy zobaczyć jak płynnie i przyjemnie działa ten telefon.

Ubuntu Touch to naprawdę ciekawy system operacyjny, który zaoferował nieco inną wizję tego, jak korzysta się z telefonu. Warto wiedzieć, że dzisiaj znana nam wersja tego oprogramowania powstała kilka ładnych lat temu i już wtedy mieliśmy tak ogromne bazowanie na gestach dotykowych. Sam miałem okazję korzystać z tego OS-a i muszę przyznać, że byłem zszokowany wygodą, choć sporym dla mnie ograniczeniem był przestarzały hardware.

Źródło: tux phones

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!