PixelDroid z aktualizacją! Wprowadzono nowy design aplikacji

pixeldroid

PixelDroid to aplikacja, która ułatwia korzystanie z portalu Pixelfed na urządzeniach z Androidem. Najnowsza aktualizacja wniosła nowy design i wiele poprawek.

PixelDroid w wersji 1.0 Beta16

Pixelfed to internetowy portal społecznościowy, który można nazwać alternatywą dla Instagrama. Jest jednak spora różnica, bowiem ten jest otwartoźródłowy, nie ma żadnych algorytmów wyświetlających podobające się nam propozycje oraz jest częścią Fediwersum. To też oznacza, że wcale nie musimy mieć konta na Pixelfed, aby kogoś obserwować. Wystarczy, że takowe mamy chociażby na Mastodonie i już danego użytkownika możemy obserwować na Pixelfed i vice versa. PixelDroid to natomiast nieoficjalna aplikacja kliencka do tego portalu.

Jeszcze nie tak dawno temu PixelDroid działał średnio i korzystałem z tej aplikacji tylko dlatego, że nie było alternatywy. Teraz jednak nie mam co narzekać, bowiem najnowszy update 1.0 Beta16 wnosi wiele nowości.

  • Dodano reguły gson proguard, aby naprawić awarie z instancjami Mastodona
  • Dodano nowe motywy kolorystyczne z 4 różnymi tematami
  • Wniesiono Material Design 3
  • Poprawiono koherentność interfejsu

Aplikacja wygląda o niebo lepiej i nowocześniej – już nie przypomina późnych wersji Androida KitKat. Do tego praca programu jest zauważalnie szybsza i stabilniejsza. Wcześniej PixelDroid bardzo często crashował, a teraz póki co, tego nie zauważyłem. PixelDroid pobierzecie z F-Droid.

f-droid
Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację z F-Droid

Źródło: PixelDroid

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!