PKO BP wprowadza Google Pay! Ale póki co tylko dla wybranych

PKO BP Google Pay
(fot. PKO BP)

Do tej pory bank PKO BP mocno trzymał się własnego systemu płatności zbliżeniowych HCE. Jakiś czas temu pojawiła się jednak alternatywa w postaci BLIKA C. A teraz bank wprowadził płatności Google Pay. Póki co, tylko dla wybranych.

PKO BP otwiera się na Google Pay

Google Pay to popularna forma płacenia zbliżeniowego smartfonami z wykorzystaniem NFC. Funkcję te oferuje wiele banków w Polsce, przez co stała się pewnego rodzaju standardem. Do działania wystarczy aplikacja Google Pay oraz (czasami) aplikacja banku.

PKO BP właśnie poinformował, że otwiera się na płatności Google Pay. Póki co jednak, korzystać z funkcji mogą tylko klienci korporacyjni oraz samorządowi. Na szczęście obsługiwanych jest wiele typów kart, w tym debetowe, kredytowe, przedpłacone oraz obciążeniowe. Dotyczy to zarówno tych wystawionych przez Mastercard, jak i VISA.

google pay inpost
(fot. Jack Sparrow na Pexels)

Co ciekawe, od dawna PKO BP twierdził, że nie będzie oferował Google Pay. Mało tego, instytucja mocno trzymała się własnego systemu HCE, który niekiedy bywał problematyczny. Receptą miał być BLIK C, czyli analogiczna usługa płacenia zbliżeniowego. Faktycznie funkcja się przyjęła, co potwierdzają statystyki.

Wdrożyliśmy kolejne udogodnienie dla klientów korporacyjnych i samorządowych. Używając do płacenia smartfona czy zegarka z Google Pay mogą teraz jeszcze sprawniej zarządzać swoimi firmowymi wydatkami i dokonywać transakcji zbliżeniowo wszędzie tam, gdzie wygodnie będzie im płacić za pomocą mobilnych urządzeń. Taki elektroniczny portfel na pewno przyda się w firmie jako kolejna praktyczna i bezpieczna funkcja, ułatwiająca życie pracownikom i menedżerom

Mariusz Dąbrowski, dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych

Google Pay ma jednak przewagę nad wcześniej wspominanymi usługami. Pierwsza to obsługa płatności zbliżeniowych zegarkami z systemem Wear OS. Druga zaleta to większa integracja z systemem Android oraz wspólny portfel dla wielu kart płatniczych różnych banków. W aplikacji Google Pay zobaczymy obok siebie wszystkie karty wielu banków i gestem przesunięcia możemy sobie wybierać którą chcemy zapłacić tym razem. Jest to naprawdę wygodne.

Niestety, nie wiemy nic na temat udostępnienia usługi Google Pay w PKO BP dla klientów indywidualnych.

Źródło: Centrum prasowe PKO BP

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!