Zbliżeniowy BLIK bije rekordy popularności! PKO BP dzieli się danymi

blik c
(fot. BLIK)

Zbliżeniowy BLIK na dobre wszedł do Polski i polskich banków. Coraz więcej instytucji pozwala na jego wykorzystywanie w transakcjach bezstykowych. Statystykami postanowił pochwalić się bank PKO BP.

W PKO BP Zbliżeniowy BLIK jest wykorzystywany 30 tysięcy razy dziennie

PKO BP to jeden z banków, który już zaoferował swoim klientom możliwość korzystania z BLIKA C. Jak poinformowali, użytkownicy wykonali już ponad milion transakcji za pomocą tej usługi. Mało tego, liczba ta systematycznie rośnie, więc możemy się spodziewać, że już niedługo coraz więcej ludzi zacznie korzystać właśnie z tej formy płatności. 99% płatności wykonano na terenie Polski, jednak warto odnotować, że zdarzyły się transakcje również na terenie Ukrainy, Niemiec czy Holandii.

pko bp blik
(fot. PKO BP)

BLIK C to rozszerzenie zwykłego BLIKA, dzięki któremu możemy płacić smartfonem zbliżeniowo wykorzystując moduł NFC. Działa to podobnie jak Google Pay, jednak nie jest wymagane podpinanie karty płatniczej do usługi. Warto też wspomnieć, że BLIK Zbliżeniowy wymaga od nas odblokowania telefonu, a Google Pay jedynie jego obudzenie – to ważna warstwa bezpieczeństwa.

Z BLIKA C mogą korzystać klienci banków PKO BP, Alior Bank, ING, Millennium, mBank oraz Santander. Jak wiemy, kolejne instytucje również zamierzają tę usługę wprowadzić. Jednocześnie jest to dobra alternatywa zarówno dla płatności HCE, jak i Google Pay.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!