PKO BP ze zbliżeniowym BLIKIEM dla wszystkich! Doczekaliśmy się stosownej aktualizacji

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Dopiero co Was informowaliśmy, że ING Bank Śląski udostępnił płatności zbliżeniowe BLIKIEM, a tu PKO BP wydał kolejną aktualizację również wprowadzającą tę możliwość – tym razem dla wszystkich.

PKO BP ze zbliżeniowym BLIKIEM dla każdego użytkownika

Wczoraj Was informowaliśmy o tym, że bank ING udostępnił opcję płacenia BLIKIEM zbliżeniowo. To, co wyróżniło ten bank na tle innych to fakt, że z funkcji skorzystać może każdy, a nie tylko wybrana grupa użytkowników.

PKO BP postanowił to zmienić i najnowsza wersja aplikacji mobilnej udostępnia zbliżeniowego BLIKA każdemu (do tej pory mogła to robić tylko pewna grupa klientów). Aby skorzystać z technologii, należy posiadać smartfon z Androidem 6.0 lub nowszym i wyposażonym w moduł NFC. Oczywiście trzeba też zaktualizować aplikację IKO do najnowszej odsłony. Ponadto wystawcą naszej karty płatniczej musi być Mastercard.

Po uruchomieniu aplikacji powinniśmy móc odnaleźć nową funkcję – tak jak to wygląda na poniższym zrzucie ekranu.

blik
(fot. własne)

Ja natomiast nadal czekam, aż mBank zaadaptuje technologię zbliżeniowego BLIKA. To pozwoliłoby mi odciąć od Google’a kolejną funkcję. Bez BLIKA nie było to możliwe, bowiem nie ma na rynku innej opcji płacenia zbliżeniowego telefonem niż właśnie Google Pay. Przy czym nawet jeśli mBank funkcję wprowadzi, to i tak będę musiał zmienić kartę na Mastercard.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!