Zbliżeniowy BLIK w kolejnym banku! Tym razem jest to ING

ing bank

Zbliżeniowy BLIK to technologia płacenia telefonem z wykorzystaniem modułu NFC. Jak się okazuje, funkcję adaptował kolejny bank – tym razem jest to ING.

ING z obsługą zbliżeniowego BLIKA

O zbliżeniowym BLIKU słyszeliśmy już jakiś czas temu, ale została ona wprowadzona kilka miesięcy temu. Od tego momentu kolejne banki i instytucje adaptują nową technologię płacenia smartfonem. Wcześniej zrobili to chociażby Alior Bank czy PKO BP. Do tego grona dołącza ING Bank Śląski.

ING dodał, że funkcja będzie dostępna dla każdego klienta i to w ciągu kilku najbliższych dni. To właśnie wyróżnia ING, bowiem inne banki wprowadziły zbliżeniowego BLIKA tylko dla pewnej grupy klientów. Aby skorzystać z udogodnienia, należy mieć smartfon z Androidem, który został wyposażony w moduł NFC. Następnie opcję trzeba włączyć w ustawieniach.

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Technologia działa podobnie do Google Pay. Odblokowujemy smartfon i zbliżamy go do terminala płatniczego. Z funkcji skorzystamy wszędzie tam, gdzie obsługiwana jest technologia płatności zbliżeniowych kartą Mastercard. W przypadku Polski jest to niemalże każdy terminal płatniczy. Mało tego, z funkcji można korzystać również poza granicami kraju oraz nie potrzebujemy połączenia z internetem, aby dokonać płatności.

Zbliżeniowy BLIK jest technologią bardzo ważną, bowiem pozwala korzystać z dobrodziejstw zbliżeniowych płatności smartfonem bez pośrednictwa Google’a. Przyda się to szczególnie osobom, którzy posiadają smartfon bez Usług Google (GMS).

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!