Płacąc Google Pay będziesz mógł podzielić rachunek

Płacąc Google Pay będziesz mógł podzielić rachunek

Co prawda, podzielenie rachunku nie jest czynnością wyjątkowo trudną, bowiem wystarczy wziąć kwotę zakupów i podzielić ją przez liczbę osób chcących zapłacić, jednakże duże firmy próbują nam ułatwić nawet coś tak prostego. Jak się okazuje, Google Pay w Singapurze nabył funkcję “Split a Bill”, która pozwala na szybkie podzielenie rachunku.

Google Pay podzieli Twój rachunek

Jak się okazuje, gigant testuje nową funkcję w Google Pay, która ma pozwolić użytkownikom na podzielenie rachunku. Opcja ta nazywa się “Split a Bill” i działa wtedy kiedy my, jak i nasi znajomi, z którymi chcemy podzielić rachunek, korzystają z płatności Google Pay. Póki co funkcja testowana jest w Singapurze, jednak zapewne już niedługo zostanie zaprezentowana również w innych krajach.

Płacąc Google Pay będziesz mógł podzielić rachunek
(fot. 9to5Google)

Podzielenie rachunku może okazać się szczególnie przydatne kiedy w restauracji płacimy za jedzenie nasze, jak i naszych znajomych bądź kupujemy coś na wynos. Muszę również zaznaczyć, że nie jest to taka nowość, bowiem podobną funkcjonalność już od dawna oferuje Revolut. Sam jednak nie uważam, że jest to szczególnie ważna opcja, bowiem tak jak wspomniałem we wstępie – podzielenie rachunku kalkulatorem nie jest szczególnie trudne i wymagające, a nie wszyscy nasi znajomi muszą korzystać z Google Pay bądź nawet mogą nie chcieć oddawać nam pieniądze w formie wirtualnej.

Co myślicie o nowej funkcji w Google Pay? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!