Tylko 15 procent Polaków nie korzysta z płatności bezgotówkowych

Aion Bank karta

Sondażownia IBRiS na zlecenie Fiserv, właściciela marki PolCard, przeprowadziła badanie, w którym zapytała respondentów, jak często płacą bezgotówkowo. Wyniki mogą zaskakiwać.

Komu płatności bezgotówkowe nie są straszne?

Jako płatność bezgotówkową zaliczamy zarówno płatność kartą płatniczą jak i telefonem lub zegarkiem. Po tak postawionym pytaniu aż 41 procent z grupy przepytanych osób odpowiedziało, że korzysta z rozliczeń bezgotówkowych “zawsze lub prawie zawsze”. Ponad 19 procent badanych odpowiedziało, że płaci bezgotówkowo bardzo często (kilka razy w tygodniu), a 10 procent – często (raz w tygodniu). Jeśli zsumujemy te grupy, wychodzi nam, że ponad 70 procent ankietowanych płaci przynajmniej raz w tygodniu bezgotówkowo.

płatności bezgotówkowe

Myślę, że dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że ten rodzaj płatności najczęściej jest wybierany przez osoby młodsze, czyli w wieku 18-39 lat. Wśród tej grupy ponad 80 procent płaci kartą lub telefonem regularnie. Z gotówki najchętniej korzystają osoby starsze, ale prawie 40 procent badanych powyżej 70 roku życia używa płatności bezgotówkowych co najmniej raz w tygodniu.

Badanie ujawniło także, że płatności bezgotówkowe są bardziej popularne w dużych i średnich miastach Polski, ale z kolei na wsiach prawie 60 procent respondentów odpowiedziało, że przynajmniej raz w tygodniu rozlicza się w takiej formie.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!