PLAY rozpoczyna współpracę z Miastem Gdynia w celu uruchomienia tam sieci 5G!

PLAY rozpoczyna współpracę z Miastem Gdynia w celu uruchomienia tam sieci 5G!

Rok 2020 będzie bez wątpienia rokiem 5G. W wielu krajach już teraz powstają infrastruktury sieciowe pozwalające na łączność z sieciami nowej generacji. PLAY rozpoczął właśnie współpracę z Miastem Gdynia. Wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom lokalnej społeczności na korzystanie z 5G!

5G w Polsce nadciąga wielkimi krokami

Plan PLAY jest prosty – zmodernizować ponad 100 stacji bazowych i być pierwszym operatorem w naszym kraju, który pozwoli na korzystanie z 5G w warunkach rzeczywistych. Oczywiście firma przeprowadzała już testy konsumenckie nowej technologii i te wyszły naprawdę dobrze. Uruchomienie 5G jeszcze przed zliżającą się aukcją częstotliwości jest możliwe dzięki dodaniu do starszych stacji bazowych zupełnie nowych podzespołów i innowacyjnego oprogramowania. Tym samym wszystko będzie działać na paśmie 2100 MHz.

Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić sieć 5G pierwszemu miastu w Polsce. Tym samym jesteśmy na szybkiej ścieżce do wdrożenia technologii 5G na szeroka skalę. Dzięki modernizacji naszej sieci z 5G Ready do 5G możemy śmiało stwierdzić, że PLAY ma najbardziej zaawansowaną technologicznie sieć, która przynosi realne korzyści lokalnej społeczności. Zróżnicowanie, skala i innowacyjność naszych rozwiązań 5G sprawia, że PLAY jest najlepiej przygotowanym operatorem do wprowadzenia ogólnopolskiej sieci 5G. Z radością rozpoczynamy współpracę z miastem Gdynia, które uosabia otwarte podejście do technologii i innowacji – powiedział jean marc harion, prezes play

PLAY rozpoczyna współpracę z Miastem Gdynia w celu uruchomienia tam sieci 5G!
Router Huawei 5G CPE Pro 2

Sieć 5G PLAY ma być oparta na routerach Huawei 5G CPE Pro 2. To właśnie one sprawią, że możliwe będzie współdzielenie na tych samych częstotliwościach zarówno LTE jak 5G. Fioletowy operator chwali się, że już dzisiaj ponad 47% populacji naszego kraju jest w zasięgu sieci PLAY pozwalającym na korzystanie z prędkości transmisji danych zbliżonej do rzeczywistych osiągów 5G. Oczywiście po uruchomieniu wszystkiego w Gdynii przyjdzie czas na kolejne miasta. PLAY nie zamierza zwalniać tempa i chce zrobić wszystko, aby jak najszybciej spopularyzować sieć nowej generacji.

Wdrożona przez nas sieć 5G na obszarze aglomeracji trójmiejskiej jest innowacyjna nie tylko na skalę naszego kraju, ale także globalną. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy pierwszym operatorem, który pozwala lokalnej społeczności doświadczyć tej technologii na najnowocześniejszym sprzęcie. Bardzo liczymy na pierwsze opinie i wrażenia ze strony korzystających, by dalej konsekwentnie usprawniać naszą sieć – powiedział Michał Ziółkowski, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych w PLAY.

Zobacz także: Mapy Google z trybem dla motocykli? Tak, niestety nie w Polsce…

Spodziewana w 2020 roku dystrybucja częstotliwości oraz dostosowanie poziomów pól elektromagnetycznych do standardów Unii Europejskiej ma dodatkowo korzystnie wpłynąć na dalszy dynamiczny rozwój sieci 5G w naszym kraju. Oczywiście do korzystania z 5G będziemy potrzebować smartfonów z specjalnymi modemami, ale tych bez wątpienia w przyszłym roku pojawi się na rynku cała masa!

Co myślicie o 5G? Czekacie na nową infrastrukturę sieciową w waszym mieście? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!