Plex z oficjalną aplikacją na Linuxa! No nareszcie

Plex
Plex

Plex to bardzo popularna usługa do własnego streamingu materiałów wideo. Jak się okazuje, nareszcie doczekała się oficjalnej aplikacji na Linuxa.

Plex Desktop Play na Linuxie

Plex to specjalna usługa, którą możemy sobie zainstalować i self-hostować. Jesteśmy w stanie aplikację porównać do Netflixa, jednak to my tam wrzucamy materiały wideo i nimi zarządzamy. Media server Plexa od dawna był dostępny na Linuxa. Jednakże tego nie mogliśmy powiedzieć o kliencie.

Jednak teraz Plex Media Player w końcu trafia na Linuxa. Zamiast posiłkować się wersją przeglądarkową, możemy zainstalować faktyczną aplikację na komputery. Póki co, jest ona dystrybuowana jako paczka Snap i pobierzemy ją prosto ze Snap Store.

Jak jednak twierdzą twórcy, w przyszłości ma pojawić się również wersja Flatpak. Jest to ważne, bowiem Flatpak cieszy się szerokim wykorzystaniem na wielu dystrybucjach, kiedy to Snap jest głównie dostępny w Ubuntu i Manjaro Linux (można oczywiście doinstalować obsługę ręcznie, ale nie wiemy po co).

Plex w Snap Store
Plex w Snap Store

Pomimo bycia aplikacją własnościową, Plex cieszy się sporym szacunkiem wśród fanów self-hostingu. Jeśli jednak wolicie mieć otwartą alternatywę, to my możemy polecić Wam Jellyfin.

Źródło: Plex

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!