Plush wprowadza obsługę sieci 5G!

Plush

Małymi krokami technologia 5G rusza już w naszym kraju. W sieciach Plus, T-Mobile oraz OTVARTA użytkownicy mogą już korzystać z sieci 5G w miastach w Polsce. Do grona tych operatorów dołącza teraz także Plush!

5G w Plush już jest!

Od wczoraj, 18 czerwca 2020 r., w Polsce kolejny operator sieci komórkowej wprowadza obsługę 5G. Jest to Plush, który to należy do Polkomtel i działać będzie w tych samych, siedmiu miastach oraz na tej samej częstotliwości – 2600 MHz, co Plus. Dla przypomnienia, tymi siedmioma miastami są:

  • Warszawa,
  • Poznań,
  • Wrocław,
  • Katowice,
  • Łódź,
  • Szczecin,
  • Gdańsk.
Plush 5G

Zobacz także: Nowy smartfon Xiaomi z ekranem AMOLED 120 Hz i Snapdragonem 865. Czy to Mi 10 Pro+?

Rzecz jasna, nie każdy może korzystać z tego. Trzeba, przede wszystkim, posiadać odpowiednie urządzenie, które obsługuje 5G 2600 MHz. Skorzystamy z tego na takich smartfonach jak Huawei Mate Xs, Huawei P40 oraz P40 Pro, a także Motorola Edge. Dostęp do 5G będzie dostępny dla użytkowników Pluch Abonament oraz Plush Internet do 11 sierpnia tego roku. Możemy zatem przez prawie całe wakacje testować sieć 5G. Nie należy jednak spodziewać się nie wiadomo czego. W praktyce w paśmie 2600 MHz prędkości te tak naprawdę są zbliżone do tych, które możliwe są na LTE, jednakże miejscami faktycznie widać znaczą różnicę. No ale, jak wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano, od czegoś trzeba zacząć. W ciągu roku z pewnością 5G będzie dostępne dla większości mieszkańców Polski oraz myślę, że możemy spodziewać się lepszych prędkości, które faktycznie pokażą prawdziwą moc tej technologii.

Są tutaj użytkownicy sieci Plush? Macie możliwość sprawdzenia sieci 5G u siebie?
Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!