Nowy smartfon Xiaomi z ekranem AMOLED 120 Hz i Snapdragonem 865. Czy to Mi 10 Pro+?

Nowy smartfon Xiaomi z ekranem AMOLED 120 Hz i Snapdragonem 865. Czy to Mi 10 Pro+?

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się plotki mówiące o tym, że Xiaomi chce zaprezentować jeszcze mocniejszą wersję swojego flagowca. Wprawdzie sam chiński producent nie ujawnił jakichkolwiek informacji na temat tajemniczego Mi 10 Pro+, ale bardzo możliwe, że już niedługo sprzęt ten zostanie zaprezentowany światu!

Mi 10 Pro+ będzie jeszcze doskonalszym flagowcem?

To, że za wydajność w Xiaomi Mi 10 Pro+ odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865 było pewne już wcześniej. Na tę chwilę na rynku mobilnym nie znajdziemy mocniejszej jednostki, a bez wątpienia chiński producent chce zaoferować fanom marki topową szybkość działania. Oczywiście w bliżej nieokreślonej przyszłości powinniśmy oficjalnie zobaczyć Snapdragona 865+, ale myślę, że do premiery pierwszych urządzeń wyposażonych w ten procesor pozostało jeszcze trochę czasu.

Ciekawostką wydaje się wykorzystanie wyświetlacza AMOLED o odświeżaniu na poziomie aż 120 Hz. Dla przypomnienia w Xiaomi Mi 10 oraz Mi 10 Pro został wykorzystany ekran o odświeżaniu 90 Hz. Ciężko powiedzieć czy zmiana ta wpłynie na rzeczywiste korzystanie ze sprzętu, ale musimy liczyć się z tym, że samo zużycie baterii może być zdecydowanie większe. Czym jeszcze może różnić się Mi 10 Pro+? Możliwe, że chiński producent będzie chciał postawić na większą baterię oraz szybsze ładowanie.

Zobacz także: Huami prezentuje zupełnie nowy procesor stworzony z myślą o inteligentnych zegarkach i opaskach

Dodatkowo możemy spodziewać się także niewielkich ulepszeń w dodatkowych aparatach. Główną matrycą najprawdopodobniej nadal będzie ta o rozdzielczości 108 Mpix. Kiedy możemy spodziewać się premiery tego sprzętu? Bardzo możliwe, że Xiaomi zaprezentuje Mi 10 Pro+ już w sierpniu tego roku. Oczywiście w pierwszej kolejności urządzenie to powinno pojawić się w samych Chinach. Jednocześnie nie możemy być w stu procentach pewni, że doczekamy się także wprowadzenia tego sprzętu na rynek globalny.

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po Xiaomi Mi 10 Pro+? Czekacie na premierę tego sprzętu? A może waszym zdaniem Mi 10 oraz Mi 10 Pro są na tyle dobre, że nie ma czego w nich ulepszać? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!