PocketBook InkPad 4 to nowy czytnik, który zadziwia swoją specyfikacją

PocketBook InkPad 4 to nowy czytnik, który zadziwia swoją specyfikacją
Źródło: PocketBook

Już niebawem na rynku pojawi się nowy czytnik e-booków, który z powodzeniem można nazwać jednym z najciekawszych urządzeń tego typu.

Zupełnie jak książka

Do swoich największych atutów PocketBook InkPad 4 może zaliczyć wyświetlacz E-Ink Carta 1200 o przekątnej 7,8 cali. Rozdzielczość maksymalna wynosi 1404 x 1872 pikseli o zagęszczeniu 300 ppi. Rozmiary świadczą o tym, że InkPad 4 jest w pełni dostosowany do rozmiarów typowej książki. Dużym atutem będzie również SMARTlight, czyli funkcja automatycznego dopasowania poziomu światła, a także jego barwy. Według producenta nowy czytnik ma aż o 20 procent szybszy czas reakcji od pozostałych modeli z wcześniejszej generacji.

Do e-booków i audiobooków

PocketBook InkPad 4 ma obsługiwać nie tylko e-booki, ale także audiobooki. Model odczyta 6 podstawowych formatów plików, a następnie odtworzy je dzięki wbudowanym głośnikom. Wygodnym rozwiązaniem może okazać się odczyt tekstu pisanego na czytany. Moduł Bluetooth pozwoli natomiast na korzystanie z czytnika również na urządzeniach zewnętrznych, jak smartfon, słuchawki, czy głośniki. Pamięć urządzenia pomieści do 32 GB plików, a akumulator 2000 mAh zapewni do miesiąca pracy na jednym pełnym ładowaniu. Nie można przejść obojętnie obok certyfikatu IPX8, który oznacza, że czytnik nawet po umieszczeniu w wodzie, wytrzyma jej napór przez godzinę i nie dojdzie do uszkodzenia. PocektBook InkPad 4 pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni, a jego cena wynosić będzie 1370 zł.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!