POCO F2 się nie pojawi. Nowy model będzie miał inna nazwę

POCO F2 się nie pojawi. Nowy model będzie miał inna nazwę

Premiera nowego telefonu od Pocophone, a właściwie POCO jest już blisko, więc firma robi wszystko, aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę. Wiemy, że urządzenie zadebiutuje jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, ale najprawdopodobniej pod inną nazwą niż się spodziewaliśmy.

POCO F2 to tak naprawdę POCO X2?

POCO poinformowało na Twitterze, że następnym telefonem z pewnością nie będzie model POCO F2. Na grafice z kołem fortuny mamy do wyboru litery P, C, O oraz F i cyfry 1, 2 oraz 3. Wiemy już, że nie będzie to F2 ani F1. Pozostają kombinacje z literami C, P i O, tyle, że przecieki podają coś innego. Według nich nowy telefon ma nosić nazwę POCO X2, a takiej propozycji nie znajdziemy na kole. Jedna z osób w komentarzu zauważyła, że suma cyfr odpowiadającym kolejności liter C, O, F w alfabecie to 24 (3+6+15), a dwudziesty czwarty w alfabecie jest X.

Po czym wnioskujemy, że telefon otrzyma miano POCO X2? Można to zauważyć na opublikowanym kilka dni wcześniej filmiku. Przyjrzyjcie się pierwszym dwóm sekundom. Po lewej stronie mamy w kółkach litery P O C O, a z prawej znaki X 2. Myślę, że to dość jasno sugeruje jak będzie nazywał się kolejny smartfon od POCO.

(Nie)zależność POCO

POCO to w teorii niezależna marka, ale wygląda na to, że wciąż silnie powiązana z Xiaomi. Według menedżera POCO India, Manmohana Chandolu, firma wciąż będzie korzystać z łańcucha dostaw Xiaomi, a także MIUI dla POCO. Również wszystkie usługi czy serwery danych nadal będą należeć do pomarańczowego producenta. Nieoficjalnie mówi się, że POCO X2 będzie rebrandowanym Redmi K30.

Zobacz też: POCO oficjalnie odłącza się od Xiaomi

POCO ograniczy się do marketingu online, ale są też plany dotyczące sprzedaży stacjonarnej. Wiemy, że marka wciąż będzie się skupiać na rynku indyjskim.

Jaką Wy obstawiacie nazwę dla kolejnego modelu POCO?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!