POCO X3 bez NFC istnieje. Uważajcie przy zakupach!

POCO X3 bez NFC istnieje. Uważajcie przy zakupach!

Dwa tygodnie temu marka POCO zaprezentowała globalnie model POCO X3 NFC, który ma duże szanse zdobyć miano smartfona z 2020 roku o najlepszym stosunku ceny do jakości. Świetne podzespoły to nie tylko obecność procesora z serii Snapdragon 700, ale także wyposażenie w łączność NFC. Okazuje się jednak, że pojawił się POCO X3, ale bez obsługi tego standardu łączności.

Oto POCO X3

Xiaomi nie byłoby sobą, gdyby nie wydało co najmniej dwóch wersji jednego telefonu. Taka strategia firmy pozwala zoptymalizować koszty, ale nie tylko produkcji, ale także te przewidziane dla ostatecznego konsumenta. Wersja dopasowana na konkretny rynek lepiej się tam sprzeda, a w dodatku będzie tańsza. Nie bez powodu w nazwie wspomnianego wyżej modelu znajduje się “NFC”. Wczoraj został bowiem zaprezentowany POCO X3 bez komunikacji krótkiego zasięgu.

POCO X3 bez NFC istnieje. Uważajcie przy zakupach!

Na szczęście w oficjalnej dystrybucji nie musimy obawiać się, że pomylimy te smartfony, ponieważ jego premiera miała miejsce w Indiach. Wypuszczenie na rynek indyjski POCO X3 ma swoje uzasadnienie, ponieważ płatności zbliżeniowe nie są tam tak popularne jak w Europie. Użytkownicy cenią za to duże akumulatory, dlatego usunięcie modułu NFC nie było jedyną zmianą. Zwiększono jednocześnie pojemność baterii z 5160 do aż 6000 mAh. Oczywiście szybkie ładowanie 33 W pozostało bez zmian.

Warto przeczytać: Xiaomi ma powody do zadowolenia. POCO X3 NFC cieszy się ogromną popularnością!

Można też zauważyć, że marka POCO naprawdę się rozkręciła i wydaje w tym miesiącu kolejnego smartfona (po POCO M2 i POCO M2 Pro). Moim zdaniem oby tak dalej, ponieważ korzystnie wycenione propozycje z pewnością mieszają sporo na rynku.

Wolelibyście NFC czy większą baterię? Dajcie znać w komentarzach który POCO X3 bardziej do Was przemawia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!