Polska cena Samsunga Galaxy A9 zwala z nóg

galaxy a9
Samsung Galaxy A9

Wygląda na to, że Samsung lekko się zdenerwował i również postanowił zrobić smartfon z kilkoma aparatami, podobnie jak Huawei. Uczynił to jednak w średniakach – Galaxy A7 i  A9. Cena Galaxy A9 została właśnie ujawniona nieoficjalnie, ponieważ smartfon ukazał się w kilku internetowych sklepach. Jak wiadomo, co trafia do internetu, to szybko się roznosi…

Cena Galaxy A9 jest za wysoka

Wygląda na to, że ktoś w Samsungu pomylił się w grze połącz półkę telefonu z ceną. Średniopółkowy Galaxy A9 kosztuje tyle, ile niejeden flagowiec – dokładnie 2499 zł. Za podobną kwotę uda nam się zakupić, na przykład, zeszłoroczną “es ósemkę”. Wygląda na to, że i tak producent zrobił ukłon w stronę Polaków, ponieważ jest to mniej niż ogłoszone w dniu premiery 599 euro (aktualnie 2581 złotych).

galaxy a9 cena

Co Samsung mógł wycenić tak wysoko? Przede wszystkim cztery aparaty, z których każdy pełni inną funkcję:

  • aparat szerokokątny (120º), 8 Mpix, f/2.4
  • teleobiektyw z podwójnym optycznym zoomem, 10 Mpix, f.2.4
  • aparat główny, 24 Mpix, f/1.7
  • aparat do określania głębi obrazu, 5 Mpix, f/2.2 dla trybu Life Focus

Do kompletu brakuje jeszcze takiego z monochromatyczną matrycą, lecz właściwie ten zestaw jest już wystarczający, żeby nie powiedzieć za duży. Oprócz tego dostajemy specyfikację zaspokajającą potrzeby statystycznego użytkownika – za wydajność odpowiada bowiem Snapdragon 660 w połączeniu z 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Samsung Galaxy A9 posiada duży, 6,3-calowy ekran o proporcjach 18,5:9 oraz NFC, USB typu C i dual SIM. Również bateria o pojemności 3720 mAh wygląda całkiem dobrze. Do szczęścia brakuje jedynie… odpowiedniej ceny.

Co flagowego można kupić w cenie Samsunga Galaxy A9?

W tej cenie znajdzie się co najmniej kilka telefonów z najwyższej półki. Są to głównie flagowce chińskich marek zaprezentowane w tym roku:

A co Wy sądzicie o cenie Samsunga Galaxy A9 w Polsce? Według mnie koreański producent przeholował co najmniej o kilkaset złotych. Z drugiej strony prawdziwe możliwości tego telefonu oraz sprzedaż wkrótce zweryfikuje rynek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!