Power Bank GC PowerBoost odpali nawet samochód! Akcesorium już w sprzedaży

green cell powerboost

Polska firma Green Cell postanowiła wprowadzić do sprzedaży prawdziwą petardę. Chodzi tutaj o power bank GC PowerBoost, który potrafi… odpalić auto!

Green Cell GC PowerBoost – power bank idealny na zimę

O GC PowerBoost dowiedzieliśmy się jeszcze w październiku. Wtedy to firma zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży kompletnej nowości, jednak nie wiedzieliśmy nic o cenie czy dacie premiery. A tu niespodziewanie przedsiębiorstwo rozesłało notkę prasową informującą, że właśnie rozpoczęła się sprzedaż akcesorium. Data jednak nie jest przypadkowa, bowiem właśnie teraz mamy swoisty atak zimy w postaci ogromnych mrozów utrudniających zapłon silnika samochodu.

gc powerboost

GC PowerBoost został zaprojektowany w Krakowie przez zespół badawczo-rozwojowy firmy Green Cell. Pracę trwały ponad rok i ich efektem jest naprawdę ciekawy produkt. Otóż według deklaracji producenta, jest on w stanie odpalić nawet 8-litrowe silniki benzynowe lub 6-litrowe silniki Diesla. Mało tego, jedno naładowanie power banku ma pozwolić nawet na 30 takich odpaleń typowego silnika.

Jest to możliwe dzięki impulsowi szczytowego natężenia na poziomie 2000 A. Do tego mamy pojemność ogniw 16000 mAh. Mało tego, GC PowerBoost jest nie tylko starterem, ale również prostownikiem akumulatorów samochodowych – może ładować zarówno z wykorzystaniem własnych ogniw, jak i pośredniczyć pomiędzy gniazdkiem elektrycznym a akumulatorem. Producent dodaje, że pełne naładowanie power banka trwa 80 minut, a 10 minut ładowania ma pozwolić odpalić auto.

gc powerboost

Oczywiście PowerBoost to dalej power bank, a więc oferuje 2 porty USB typu A z mocą 18 W oraz jeden port USB-C z obsługą Power Delivery o mocy 60 W. Powinno to pozwolić naładować laptopa oraz smartfon z funkcją Quick Charge. Urządzenie ma również wbudowany wyświetlacz OLED do pokazywania parametrów oraz latarkę z jasnością na poziomie 500 lumenów i trybem SOS. Konstrukcja jest odporna na zachlapania i pył zgodnie z normą IP64.

Green Cell GC PowerBoost – cena

GC PowerBoost wygląda na naprawdę ciekawe i przydatne akcesorium, które może wielokrotnie uratować nam dzień. Niestety, nie jest to zbyt tani sprzęt. Został on bowiem wyceniony na 749,95 złotych.

Źródło: Informacja prasowa, Świat Baterii

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!