Poznaliśmy cenę i datę premiery Sony Xperia 1 VI

sony xperia logo

Firma Sony to globalna marka. Obszary działań Japończyków są szerokie, ale w segmencie urządzeń mobilnych producent nie ma silnej pozycji. Producent, chcąc wzmocnić swoje portfolio zapowiedział nowego flagowca. Nieoficjalnie poznaliśmy również datę premiery Sony Xperia 1 VI oraz cenę. Wygląda na to, że nie będzie to cena adekwatna do sytuacji firmy Sony Mobile na rynku.

Ile miałby kosztować telefon Sony Xperia 1 VI?

Zanim przejdziemy do kwestii finansowych warto przypomnieć, kiedy dokładnie urządzenie od japońskiego koncernu zostanie zaprezentowane. Według dostępnych nam informacji wiemy, że konferencja z prezentacją nowych produktów od Sony odbędzie się 17 maja 2024 roku, czyli trochę za ponad 2 tygodnie. Czego możemy się spodziewać w trakcie premiery? Przede wszystkim smartfona Sony Xperia 1 VI. Doniesienia zza oceanu wskazują, że urządzenie do najtańszych należeć nie będzie. Wysoka cena to zawsze problematyczna sprawa i nie dotyczy to tylko Polski. Ciekawostką są pogłoski, że tegoroczna cena nie powinna być wyższa niż poprzednika. Obecnie ekstraklasa wręcz “zabija się” o pozycje oferując smartfony z interesującą specyfikacją oraz ceną. Dlatego Sony chcąc podjąć walkę musi balansować na każdej płaszczyźnie.  

(fot. Sony)
(fot. Sony)

Tajwańskie źródła wskazują jakoby telefon miał kosztować nie mniej niż 39 900 TWD (tajwańska waluta). Po przeliczeniu widzimy, że mamy cenę na poziomie 1200 dolarów, czyli jakieś 5 tysięcy złotych. Do tego mogą dojść jeszcze inne kwoty (podatki, cło itd). Kwota wydaje się naprawdę duża. Oprócz ceny liczy się także specyfikacja, popularność i wiele innych czynników. Obecnie Sony nie ma silnej pozycji (wśród smartfonów) na rynku więc jeśli cena będzie naprawdę duża i do tego kosztem parametrów to konsumenci raczej nie zwrócą uwagi na taki sprzęt.

Specyfikacja Sony Xperia 1 VI

Informacje na ten temat są bardzo skromne. Dotyczą one głównie wyświetlacza, który podobno nie będzie miał już proporcji 21:9. Diametralnie zmieni się także podejście do procesora, ale tu nie mamy żadnych wieści. Powiedziałbym, że są to raczej przeczucia w postaci Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 z opcją 12/16 GB pamięci RAM. Inna wersja procesora i pamięci mogłaby być gwoździem do trumny. Urządzenie miałoby być także niższe i szersze niż poprzednik co uzasadniałoby “pozbycie się” kinowego ekranu. Względem baterii przewidywania oscylują między 4500-5000 mAh. Dla przypomnienia koreański smartfon, model Galaxy S24 Ultra posiada akumulator 5000 mAh. Sony chcąc konkurować musi iść podobną drogą lub nawet lepszą. Można powiedzieć, że to tyle jeśli chodzi o dane techniczne. Resztę poznamy albo przed samą premierą z dokładniejszych przecieków, albo w dniu samej premiery.

Źródło: Gsmarena    

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!