Poznaliśmy datę oficjalnej premiery serii Huawei Mate 30!

Poznaliśmy datę oficjalnej premiery serii Huawei Mate 30!

W końcu firma Huawei postanowiła uchylić nam rąbka tajemnicy i podzielić się datą premiery swoich nowych urządzeń. 19 września tego roku w mieście Monachium zostaną zaprezentowane Huawei Mate 30, Mate 30 Pro oraz najprawdopodobniej także Mate 30 Lite (chociaż o nim zbyt dużo informacji się nie pojawiało).

Seria Huawei Mate 30 nadchodzi wielkimi krokami

Przyznam szczerze, że na premierę Mate 30 i Mate 30 Pro czekam z niecierpliwością. Gigant z Państwa Środka może po raz kolejny zaskoczyć nas niesamowitymi aparatami, ale coś czuje, że nie będzie to jedyna mocna strona topowych smartfonów Huawei. Największym problemem, z którym musi poradzić sobie chiński producent są sankcje nałożone przez rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje mówiące o tym, że Mate 30 i Mate 30 Pro zadebiutują wprawdzie z Androidem, ale mogą całkowicie być pozbawione usług i aplikacji Google. Oczywiście Huawei pracuje nad własnym systemem, ale ciężko uwierzyć w to, że jest on na tyle dopracowany by już we wrześniu móc trafić do flagowców.

Co ze specyfikacją? Ta bez wątpienia będzie topowa. Za wydajność odpowiedzialny będzie Kirin 990, który ma zostać zaprezentowany już na nadchodzących targach IFA 2019 w Berlinie. Jednostka ta powinna być wspierana przez nawet 12 GB RAM-u w najmocniejszej wersji, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone do 512 GB pamięci wewnętrznej.

Huawei Mate 30 Pro plakat
Czy właśnie tak będzie wyglądać Mate 30?

Sporą zmianę zobaczymy na pleckach Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Wszystko wskazuje na to, że smartfony te otrzymają trzy lub cztery oczka zamknięte w okrągłym module aparatów. Na każdym z przecieków wygląda to trochę inaczej i ciężko oddzielić plotki od faktów, ale taki wygląd flagowców chińskiego producenta może przypaść wielu osobom do gustu. Czy jednak Huawei dojdzie do porozumienia z Google? A może będziemy świadkami narodzin HarmonyOS na smartfony? Ciężko jednoznacznie to stwierdzić. Pozostaje nam czekać do 19 września i wtedy wszystko stanie się jasne!

Co myślicie o Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!