Poznaliśmy datę premiery gamingowego smartfona Lenovo Legion

Poznaliśmy datę premiery gamingowego smartfona Lenovo Legion

22 lipca będzie dniem fanów mobilnych gier. Już od jakiegoś czasu wiemy, że data ta jest związana z premierą ASUS ROG Phone 3, a teraz w sieci pojawił się oficjalny plakat, który zdradza nam, że dokładnie tego samego dnia na rynku zadebiutuje także gamingowy smartfon Lenovo Legion!

Nowość Lenovo Legion na horyzoncie!

Plotki na temat gamingowego smartfona Lenovo Legion pojawiają się w sieci już od naprawdę długiego czasu. Do tej pory sam producent co jakiś czas publikował w sieci informacje mające uchylić rąbka tajemnicy oraz podgrzać atmosferę. I tak naprawdę wszystko stanie się jasne już 22 lipca tego roku! To właśnie wtedy odbędzie się konferencja online, na które oficjalnie zostanie zaprezentowany światu ten sprzęt. Oczywiście, jak już wspominałem wcześniej, z racji tego, że w sieci pojawiło się sporo plotek i przecieków dotyczących nadchodzącej nowości Lenovo Legion tak naprawdę wiemy, czego możemy się spodziewać.

Poznaliśmy datę premiery gamingowego smartfona Lenovo Legion

Przede wszystkim za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865+. Jednostka ta w połączeniu z nawet 16 GB RAM-u w najmocniejszej wersji ma sprostać oczekiwaniom dosłownie każdego z użytkowników. Na froncie znajdziemy ekran OLED o nieznanej przekątnej, rozdzielczości FullHD+, odświeżaniu na poziomie 144 Hz oraz częstotliwości próbkowania dotyku 270 Hz. Z ekranem ma także zostać zintegrowany czytnik linii papilarnych. Co ciekawe aparat do zdjęć typu selfie będzie wysuwany z bocznej krawędzi. Ciężko mi powiedzieć jak rozwiązanie to sprawdzi się w praktyce, ale na tę chwilę nie wydaje mi się zbyt wygodne.

Poznaliśmy datę premiery gamingowego smartfona Lenovo Legion

Zobacz także: Gamingowy smartfon Lenovo Legion odnaleziony w AnTuTu

Gamingowy smartfon Lenovo Legion ma otrzymać także baterię o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy aż 90 W. Dzięki temu ładowanie od 0% do 100% ma trwać mniej niż 30 minut. Niestety, ale na tę chwilę nie wiemy w jakich krajach w sprzedaży pojawi się ten sprzęt. I zapewne stanie się to jasne dopiero podczas oficjalnej premiery!

Co myślicie o gamingowym smartfonie Lenovo Legion? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!