Strona główna Aktualności Pracownicy ARM dostali informację o zaprzestaniu współpracy z Huawei!

Pracownicy ARM dostali informację o zaprzestaniu współpracy z Huawei!

-

Kolejna firma zrywa współpracę z Huawei. Tym razem nie jest to jednak amerykańskie przedsiębiorstwo, a ARM pochodzące z Wielkiej Brytanii. Czy dla chińskiego giganta będzie do gwóźdź do trumny?

Huawei bez Kirinów?

Po zerwaniu współpracy przez Google, Intela czy Qualcomma wydawać się mogło, że gorzej być nie może. Oczywiście Huawei dostał od rządu Stanów Zjednoczonych 90 dni na dojście do porozumienia z Amerykanami. Czy tak się stanie? Tego się dowiemy dopiero za jakiś czas. Teraz BBC donosi, że pracownicy ARM otrzymali wiadomość o zakończeniu współpracy oraz zaprzestaniu licencjonowania technologii na rzecz Huawei. Co to oznacza w praktyce?

Zobacz także: Kolejne efekty amerykańskich działań wobec Huawei: Matebook X Pro znika ze sklepu Microsoftu

Procesory HiSilicon Kirin oparte są na technologii dostarczanej przez ARM. W momencie gdy gigant z Państwa Środka nie będzie mógł korzystać z tych rozwiązań to może okazać się, że produkcja nowych Kirinów nie będzie możliwa. Oczywiście problem dotyczy nadchodzących jednostek, a co za tym idzie nawet niedawno zaprezentowane Huawei P30, P30 Pro czy nawet Honor 20 i Honor 20 Pro (działające dzięki temu samemu procesorowi) trafią na rynek w normalnej ilości i w zaplanowanym czasie. Bez wątpienia Huawei może już teraz pracować nad całkowicie autorskimi jednostkami, ale na tę chwilę nie pojawiły się jakiekolwiek informacje na ten temat.

huawei p30 pro

Co jest powodem zerwania umów brytyjskiej firmy z Huawei? Okazuje się, że ARM korzysta w dużej mierze z technologii pochodzących z USA, a część elementów produkowana jest w Austin w Teksasie oraz San Jose w Kalifornii. To oznacza, że, zgodnie z decyzjami Donalda Trumpa, ARM nie może współpracować z chińskim gigantem i dostarczać firmie rozwiązań amerykańskich. Brzmi jak żart, ale niestety taka jest brutalna prawda. Miejmy jednak nadzieję, że Huawei dojdzie do porozumienia z USA lub opracuje własne technologie. Gigant z Państwa Środka ma odpowiednie nakłady finansowe i mam wrażenie, że jeszcze nie raz nas zaskoczy czymś czego tak naprawdę nikt nie mógł się spodziewać!

Co myślicie o decyzji ARM? Czy Huawei ma szansę na przetrwanie? Zapraszamy do dyskusji!
Źródłobbc

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej