Praktycznie pełna specyfikacja Realme Q ujawniona!

Praktycznie pełna specyfikacja Realme Q ujawniona!

Realme jest submarką należącą do firmy OPPO. Producent ten skupia się przede wszystkim na bardzo mocnych średniakach, które mają podbić rynek Chin oraz Indii. Teraz w sieci pojawiły się informacje dotyczące specyfikacji nadchodzącego urządzenia firmy z Państwa Środka.

Realme Q nadchodzi

Informacje na temat specyfikacji nowości Realme zostały ujawnione poprzez osobę odpowiedzialną za dział marketingu w chińskiej firmie. Tym samym możemy traktować to jako bardzo wiarygodne źródło, a co za tym idzie wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy praktycznie pełną specyfikację nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka. Realme Q ma otrzymać Qualcomm Snapdragona 712. Jednostka ta powinna być wspierana przez minimum 6 GB RAM-u w najsłabszej wersji, ale na rynek powinna trafić także konfiguracja z 8 GB.

Praktycznie pełna specyfikacja Realme Q ujawniona!

Zobacz także: Realme pracuje nad własnym OS-em, ale nie chodzi tu o oddzielny system operacyjny…

Na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1. Na pleckach zostaną umiejscowione aż cztery aparaty. Głównym będzie bez wątpienia 48 Mpix Sony IMX586, ale na temat dodatkowych nie wiemy nic konkretnego. Bardzo możliwe, że będzie to teleobiektyw, obiektyw superszerokokątny oraz oczko odpowiedzialne za efekt rozmycia tła w trybie portretowym. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh wspierającej szybkie ładowanie VOOC o mocy 20 W. Oczywiście nie zabraknie także złącza USB typu C. Niestety nie wiemy nic na temat NFC, ale szczerze mówiąc nie spodziewałbym się takiego udogodnienia. Realme Q ma za to otrzymać certyfikat wodoodporności oraz spełniać standardy militarne MIL-STD-810G.

Nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka trafi na rynek z preinstalowanym Androidem 9 Pie oraz nakładką ColorOS 6. Premiera urządzenia na terenie Chin ma odbyć się już 5 września tego roku. Na tę chwilę nie znamy ceny, którą przyjdzie nam zapłacić za Realme Q. Miejmy jednak nadzieję, że chiński producent odpowiednio wyceni swoje urządzenie, ponieważ te, przynajmniej patrząc na specyfikację, zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Co myślicie o tak wyglądającym Realme Q oraz jego specyfikacji? Chcielibyście by smartfon ten trafił także do Europy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!