Realme pracuje nad własnym OS-em, ale nie chodzi tu o oddzielny system operacyjny…

Realme pracuje nad własnym OS-em, ale nie chodzi tu o oddzielny system operacyjny...

Realme to marka smartfonów, która dosyć szybko zyskała na popularności. Aktualnie wykorzystuje ona nakładkę ColorOS przygotowaną przez OPPO. Jak się jednak okazuje, firma pracuje nad własnym “OS-em”, ale nie chodzi tutaj o nowy mobilny system operacyjny.

W przyszłości możemy zobaczyć Realme OS

Gdy informujemy o pracach nad jakimś nowym mobilnym systemem operacyjnym, to jesteśmy naprawdę podekscytowani. Dlaczego? Aktualnie w świecie smartfonów mamy tylko dwa ważne systemy – Android i iOS – a reszta została porzucona, chociażby takie OS-y jak Ubuntu Touch czy Windows Phone.

Media poinformowały, że firma Realme pracuje nad własnym OS-em. Nie chodzi tutaj dosłownie o system operacyjny (OS to skrót od Operating System). Jak zapewne zauważyliście, wiele nakładek na Androida w nazwie ma słowo OS – chociażby Oxygen OS czy ColorOS. Tak, Realme pracuje nad nakładką na Zielonego Robocika, która może nazywać się Realme OS.

Przeczytaj także: Znamy ostateczną specyfikację i cenę smartfona z Linuksem – Librem 5

Z tego co nam wiadomo, nakładka od Realme ma zostać udostępniona pod koniec bieżącego roku lub zaraz na początku 2020. Nie wiemy jednak jak będzie ona wyglądać. Zapewne wiele użytkowników chciałoby coś nawiązującego do czystego Androida, ale CEO Realme Madhav Sheth powiedział, że czysty Android nie jest idealnym odczuciem zwiaząnym z korzystaniem z telefonu. Całkiem możliwe, że nakładka ta będzie nawiązywać do ColorOS. Nie wiemy również czy aktualnie znajdujące się na rynku smartfony Realme otrzymają aktualizację do Realme OS.

Warto sprawdzić: skROOT: UBports pracuje nad Ubuntu Touch OTA-10, a Apple dołącza do otwartoźródłowego projektu „Data Transfer Project”

Jak możemy zauważyć, przyszły OS od Realme to w rzeczywistości kolejna nakładka na Androida. Ciekawi mnie jednak czy okaże się ona udana.

Wolicie mieć czystego Androida czy lubicie nakładki? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!